Pałac Kultury i Nauki – najwyższy polski zabytek od podszewki

27.10.2023

W cyklu spotkań członków Loży Warszawskiej Business Centre Club zapraszamy naszych gości do odwiedzenia w Warszawie miejsc niezwykłych, interesujących i z ciekawą historią. Ostatnio zwiedziliśmy zakamarki niezwykłego warszawskiego zabytku – Pałacu Kultury i Nauki.

Zwiedzanie piwnic na poziomie -1 i -2 pałacu było najlepszą okazją do sprawdzenia wszystkich mitów, które na ich temat krążą do dziś. Są to historie o tajemniczych schronach atomowych, tunelu łączącym pałac z dawną siedzibą KC, a nawet o tym, że pod pałacem płynie rzeka. Trzeba przyznać, że niektóre z nich okazały się prawdziwe lub bliskie prawdy.

Podziemia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie to niekończące się korytarze, pełne zakamarków i tajemniczych drzwi, pomieszczenia pełne wiekowych urządzeń i inne miejsca, w których czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu.

Mieliśmy także okazję obejrzeć niecodzienne wnętrza sali im. prof. Lwa Rudniewa – głównego projektanta Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a także salę, w której Rada m.st. Warszawy na comiesięcznych posiedzeniach podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące stolicy.

Naszą kilkugodzinną wycieczkę po niedostępnych na co dzień zakamarkach pałacu zakończyliśmy poczęstunkiem i lampką wina na tarasie widokowym, z którego rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na nocną Warszawę.

Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Krzemieniowi – prezesowi Pałacu Kultury i Nauki za umożliwienie zwiedzenia tych niezwykłych miejsc, po których zostaliśmy oprowadzeni przez niezwykle fachowych przewodników. A także za możliwość spojrzenia na Warszawę z „dachu” –  jeszcze do niedawna najwyższego – budynku stolicy.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL