Podsumowanie roku wojny na Ukrainie w Loży Warszawskiej BCC

03.04.2023

16 marca odbyło się kolejne spotkanie członków Loży Warszawskiej Business Centre Club z cyklu „Pytam, więc jestem”, które było poświęcone wojnie na Ukrainie.

Podczas wydarzenia, wspólnie z byłym oficerem GROM-u płk. rez. Andrzejem Kruczyńskim, próbowaliśmy podsumować rok wojny oraz przewidzieć możliwe scenariusze na najbliższe miesiące 2023 r.

Prowadzący spotkanie podkreślił, że w interesie wszystkich, łącznie z Federacją Rosyjską, jest jak najszybsze zakończenie konfliktu. Rok 2024 to ważny rok na światowej scenie politycznej, ze względu na wybory w zasadniczych państwach koalicji, również w Stanach Zjednoczonych. Wybory prezydenckie odbędą się także w Rosji. A jak wiemy, wybory to wydarzenia polityczne, którym konflikt zbrojny nie sprzyja. Jeżeli w tym roku nastąpiłoby jego zakończenie, to sukces ten zostałby wykorzystany w wielu rozgrywkach politycznych na świecie.

Nasz gość zaprezentował i omówił też trzy możliwe warianty zakończenia tej wyniszczającej wojny, a także podkreślił znaczącą i wciąż wzrastającą rolę Polski w świecie.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL