Pomoc dla Ukrainy od członków Loży Łódzkiej

04.04.2022

Akcje pomocowe wspierające Ukrainę pogrążoną w wojnie nie ustają. Dzisiaj informujemy o tym, co dla uchodźców i potrzebujących wsparcia na froncie robią firmy członkowskie Loży Łódzkiej BCC.

ROSSMANN

Zakupy dla klientów pomagającym uchodźcom z Ukrainy z 40% rabatem.

Klienci, którzy pomagają osobom dotkniętym wojną w Ukrainie, mogli skorzystać z kuponu, jaki przygotował Rossmann. Od 1 do 8 marca członkowie Klubu Rossmann w aplikacji Rossmann PL kupowali wybrane artykuły z 40 proc. rabatem i przekazywali je najbardziej potrzebującym osobom lub organizacjom niosącym pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Zniżką objęliśmy ponad 3,5 tys. produktów pierwszej potrzeby. Taniej klienci kupowali m.in. mleka, kaszki, pieluchy, szampony, kremy, mydła, żele pod prysznic, szczoteczki i pasty do zębów, mokre chusteczki oraz proszki do prania.

Rossmann przyjmuje uchodźców

Rossmann we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem przyjął 150 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, głównie matki z dziećmi. Często ich jedynym bagażem są wspomnienia bombardowań i wojny – uciekali dosłownie z jedną reklamówką w ręku.

Rossmann wynajął do 1 czerwca, na trzy miesiące hotel przy ulicy Milionowej 25 w Łodzi. W sumie planuje dać tymczasowy dom 150 uchodźcom z Ukrainy. Kieruje ich PCK, choć coraz częściej uchodźców przywożą też bezpośrednio pracownicy, jeżdżący z humanitarnymi konwojami do miasteczek i miast zaatakowanych przez rosyjskiego sąsiada.

Rossmann finansuje uchodźcom pobyt w hotelu, pełne wyżywienie, opiekę lekarską (zapewnia ją nieodpłatnie LUX med., PCK finansuje leki), opiekę psychologiczną w języku ukraińskim. Jak tylko mieszkańcy hotelu nieco okrzepną w nowym miejscu, oswoją się z nową rzeczywistością, Rossmann zaoferuje im także opiekę nad dziećmi m.in. darmowe przedszkole, PCK dopełnia wszelkich formalności związanych z pobytem uchodźców w Polsce, zorganizuje naukę w szkołach. Dzieci już mogą bawić się w specjalnie dla nich przygotowanym i wyposażonym pokoju zabaw, wszyscy mieszkańcy mają też dostęp do komputerów i internetu.

Większość uchodźców nie ma w Polsce nikogo bliskiego, ale deklaruje, że chciałaby zostać w Łodzi na stałe. Rossmann zapewni im kontakt z doradcami zawodowymi (w języku ukraińskim), którzy pomogą przebrnąć przez zawiłości formalne związane z pobytem w naszym kraju, podpowiedzą też jak i gdzie szukać pracy. Założeniem jest, aby po trzech miesiącach ludzie byli gotowi do samodzielnego funkcjonowania.

Koleżeńskie zbiórki w Rossmannach

W 800 drogeriach w Polsce trwają koleżeńskie zbiórki produktów zorganizowane przez sklepowe załogi. Pracownicy robiąc codzienne zakupy, wybrane produkty wrzucają do specjalnie ustawionych koszy. Zebrane rzeczy przekazywane są np. do punktów recepcyjnych na dworcach, do organizacji charytatywnych, DPS czy urzędów wysyłających pomoc na przejścia graniczne. Dodatkowo do tych zbiórek dokłada się Rossmann. Pracownicy mogą dobrać najpotrzebniejsze rzeczy na koszt firmy w kwocie 150 zł.

Rossmann wysłał 150 ton produktów do Ukrainy

Do Kijowa i jego okolic wyjechało 11 tirów, w których znalazło się ponad 150 ton niezbędnych produktów. Jeden z nich pojechał bezpośrednio do szpitala położniczego z transportem mleka początkowego dla niemowląt.

Żywność, woda do picia, produkty dla niemowląt, pieluchy i środki medyczne – te rzeczy Rossmann skierował ze swoją pomocą do Mera Kijowa – Witalija Kliczko i jego sztabu humanitarnego. Był to drugi transport wysłany przez firmę. Wcześniej, w pierwszym tygodniu trwania wojny, do Ukrainy pojechało 9 tirów.

Za transport i zakup produktów odpowiadał Rossmann Polska i Rossmann Niemcy. W pomoc zaangażowało się też 13 kontrahentów obu spółek.

 

Tubądzin Management Group Sp. z o. o.

Grupa Tubądzin szybko i czynnie włączyła się w pomoc. Już w pierwszych godzinach konfliktu została podjęta decyzja o organizacji pracowniczej zbiórki darów (żywność, koce, artykuły dla dzieci i niemowląt itp.). Dzięki wsparciu pracowników z Ukrainy, dary trafiły do oblężonego Charkowa. Dodatkowo właściciele Grupy Tubądzin przekazali 300 000 złotych na zakup żywności i materiałów medycznych.

W kolejnych dniach Zarząd Grupy Tubądzin podjął decyzję o zawieszeniu relacji biznesowych z Rosją. Firmie przyświeca dewiza, że pokój i wolność są bezcenne – wszyscy musimy się zatroszczyć, by o nie walczyć.

MENTOR SA

Działając wspólnie z klubem łyżwiarskim MKS Axel Toruń oraz Fundacją Mentor zainicjowano akcję „Łyżwiarze Torunia dla łyżwiarzy Ukrainy”. Obecnie blisko 60 rodzin z Ukrainy znalazło swoje miejsce w Toruniu, gdzie w tym ciężkim czasie pomagamy całym rodzinom, a dzieciom dano możliwość bezpiecznej kontynuacji pasji – trenowania z zawodnikami MKS Axel Toruń.

Ponadto dla walczących na froncie, dzielnych Ukraińców, zostały wysłane najpotrzebniejsze w tym czasie rzeczy jak: zestawy ratunkowe, bandaże, taśmy, środki przeciwbólowe, środki dezynfekcyjne, nożyczki medyczne czy latarki. Także wraz Stowarzyszeniem Wsparcia Politechniki Rzeszowskiej PRZ-CONNECT, udało się pozyskać 255 par obuwia dla ukraińskich żołnierzy. Dzięki staraniom pracowników udało nam się pozyskać od wieloletniego klienta dużą ilość potrzebnego sprzętu m.in. 5 zestawów kardiomonitorów ze stacją bazową, zestawy narzędzi chirurgicznych oraz sporą ilość opatrunków i środków medycznych (ponad 12 000 kompresów jałowych czy blisko 300 opasek elastycznych)

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL