Powołanie Prezesa BCC

23.05.2022

Rada Organizatorów Business Centre Club podjęła uchwałę ws. wyboru Prezesa BCC. Do pełnienia tej funkcji powołano Jacka Goliszewskiego.

 

List Jacka Goliszewskiego

Uchwała Rady Organizatorów o zatwierdzeniu wyboru Prezesa BCC

Jacek Goliszewski, absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie w Stuttgarcie (Niemcy), doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel i dyrektor firmy doradczej Instytut Analiz Przedsiębiorstwa oraz Instytutu Controllingu. Ma wieloletnie doświadczenie menedżerskie m.in. na stanowiskach dyrektora finansowego (Coloplast) oraz controllera a następnie członka zarządu odpowiedzialnego za finanse i integracje w filii Kraft Jacobs Suchard (obecnie Mondelez), jak również doświadczenia doradcze zdobyte w firmach Wielkiej Czwórki (Coopers&Lybrand, obecnie PwC i KPMG).

Jego główne obszary doradcze to: projektowanie i wdrażanie wspomaganych informatycznie systemów controllingu operacyjnego i strategicznego, controlling w obszarach funkcyjnych, systemy sterowania i pomiaru wyników, decyzyjny rachunek kosztów, eksploracja i optymalizacja procesów, zarządzanie efektywnością, projektowanie systemów kontroli wewnętrznej, audyty wewnętrzne, zarządzanie ryzykiem, analityka biznesowa. Zrealizował kilkadziesiąt projektów doradczych dla firm różnych branż w Polsce oraz w Niemczech i Rosji.

Prowadzi ponadto szkolenia z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej, zarządzania efektywnością oraz wsparcia decyzyjnego. Jest autorem licznych publikacji z zakresu controllingu i rachunkowości zarządczej (m.in. autor pierwszego w Polsce cyklu artykułów o controllingu), autorem standardowego podręcznika do controllingu „Controlling. Koncepcja, zastosowania, wdrożenie” oraz członkiem Rady Programowej czasopisma „Controlling i Zarządzanie”.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL