Premiera BCC Kobiety

06.06.2022

Za nami premiera ogólnopolskiego projektu BCC Kobiety. 3 czerwca w głównej siedzibie Business Centre Club w Warszawie podczas uroczystego spotkania przedstawione zostały główne założenia, misja, wizja oraz przyszłość projektu. Wydarzenie poprowadziła inicjatorka idei BCC Kobiety – wiceprezes BCC, kanclerz Loży Małopolskiej i Częstochowskiej Katarzyna Woszczyna.

Fot. BCC/Waldemar Gorlewski

 

– W Polsce wciąż mamy znacznie mniej kobiet w biznesie, wciąż istnieją dla nich szklane sufity, a nierzadko zdarza się, że kobiety i mężczyźni, wykonujący tę samą pracę, wynagradzani są różnie – niestety kobiety zarabiają mniej. Projekt „BCC Kobiety” powstał po to, żebyśmy dołożyli swoją cegiełkę do zmian, które są konieczne. Nie chcemy jednak kolejnej walki, ani rywalizacji z mężczyznami – chcemy tworzyć równowagę płci w biznesie i na rynku pracy. Współpracę opartą na szacunku, docenianiu siebie nawzajem i na kompetencjach, które płci nie mają – podkreśliła Katarzyna Woszczyna, wiceprezes BCC, kanclerz Loży Małopolskiej i Częstochowskiej.

Na scenie pojawili się również współtwórcy projektu – redaktor Zbigniew Bartuś, który opowiedział o problemie nierówności szans i płac pomiędzy kobietami a mężczyznami. Głos zabrała także mecenas Monika Błońska z Kancelarii Mariański Group przedstawiając projekt Certyfikatu Równości Płac. To istotny aspekt projektu BCC Kobiety, służący badaniu i ocenie równości płac kobiet i mężczyzn w przedsiębiorstwach ubiegających się o uzyskanie certyfikatu.

Gościem specjalnym wydarzenia był Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Prezes Najwyższej Izby Kontroli (w latach 2013-2019) Krzysztof Kwiatkowski, który zaprezentował dane statystyczne dotyczące nierówności płacowych w Polsce. Część oficjalną spotkania zakończyły inspirujące „Prawdziwe Historie” opowiedziane przez Członkinie Zespołu BCC Kobiety. Premiera projektu odbyła się w uroczystej atmosferze, skupiając osoby, dla których obszar równości w biznesie i w życiu nigdy nie będzie obojętny.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL