Przekaż 1,5% podatku na…

18.03.2024
…Polską Akcję Humanitarną

Trwa wysyłka PIT-ów do pracowników. To też czas, gdy przypominamy o możliwości wsparcia naszych działań i przekazania 1,5% swojego podatku na Polską Akcję Humanitarną. Potrzeba tylko kilku prostych kroków, aby pozwolić nam pomagać tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Zachęcamy do pobrania informacji przypominającej o przekazaniu 1,5% na działania PAH – bardzo zachęcamy, by przekazać ją pracownikom Państwa firmy w wersji drukowanej lub elektronicznej.  

Dlaczego warto przekazać 1,5% na PAH?

W 2023 r. nasze wsparcie dotarło do ponad miliona osób w 11 krajach na 3 kontynentach.

Nasze wysiłki wciąż mocno skupiały się wokół zapewnienia pomocy humanitarnej tuż za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie, aby wesprzeć osoby żyjące od 2 lat w cieniu wojny. Kontynuowaliśmy też działania w Polsce, odpowiadając na potrzeby dzieci i młodzieży w zakresie dożywiania oraz wsparcia psychospołecznego w ramach naszego programu Pajacyk. Nasze biuro krajowe w Polsce pomagało uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy poprzez zapewnienie pomocy finansowej, psychologicznej, a także współpracę i wsparcie lokalnych organizacji.

Dużym wyzwaniem okazało się również odpowiadanie na nagłe katastrofy – trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii w lutym, wielka powódź w Ukrainie w czerwcu oraz trzęsienie ziemi w Maroku we wrześniu. Nasz Zespół Reagowania Natychmiastowego zjawiał się na miejscu od razu po zdarzeniu i udzielał niezbędnej pomocy natychmiastowej. W Syrii rozpoczęliśmy też dwa długofalowe projekty związane z odbudową infrastruktury wodno-sanitarnej oraz zapewnieniem źródła dochodu poszkodowanym rodzinom. Pod koniec roku analizowaliśmy także możliwość udzielenia pomocy w Strefie Gazy i rozpoczęliśmy nasze działania w tym miejscu wraz z partnerem działającym bezpośrednio w Strefie.

W dalszym ciągu jesteśmy obecni w Somalii, Sudanie Południowym i Jemenie, gdzie zapewnialiśmy m.in. dostęp do wody i toalet oraz bezpieczne schronienie. W Libanie wspieraliśmy działania centrum szkoleniowego dla młodych mieszkańców i mieszkanek, które pomagało w znalezieniu pracy osobom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. W Kenii i Madagaskarze dbaliśmy o zapewnienie wody na czas suszy oraz rozwój rolnictwa.

Państwa 1,5% ma moc zmieniania rzeczywistości tysięcy osób każdego dnia. Dzięki niemu możemy prowadzić działania długofalowe oraz udzielać pomocy natychmiastowej w przypadku nagłych katastrof.

 


…walkę z rakiem (Fundację Alivia)

W Polsce dostęp do nowoczesnych terapii onkologicznych jest mocno ograniczony. Będąc polskim pacjentem chory często staje przed wyborem – skorzystać z najnowocześniejszych, najbardziej skutecznych metod za własne pieniądze, lub leczyć się metodami refundowanymi, ale dającymi mniejsze szanse na opanowanie choroby. Nie jest to wybór łatwy, przede wszystkim dlatego, że leczenie onkologiczne jest bardzo drogie i nieraz wiąże się z wyjazdem za granicę – do ośrodka, w którym dana metoda jest z powodzeniem stosowana.

Dlatego pomagamy chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, prywatnych konsultacji i innych wydatków niezbędnych w procesie leczenia.

Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654 lub skorzystaj z naszego darmowego programu do rozliczeń podatkowych.

Szczegółowe informacje >>

 


…fundację SYNAPSIS

Bardzo dziękujemy BCC za dotychczasowe zaangażowanie w działania Fundacji SYNAPSIS na rzecz dzieci oraz dorosłych osób w spektrum autyzmu! Cieszymy się, że misja organizacji jest Państwu bliska oraz że mają Państwo swój udział w rozwoju działań Fundacji SYNAPSIS.

To właśnie między innymi dzięki zaangażowaniu Państwa mogliśmy m.in. rozwinąć Centrum Diagnostyki i Terapii Małych Dzieci, gdzie w ciągu ostatnich kilku miesięcy bezpłatną pomoc otrzymało aż 98 dzieci w spektrum autyzmu oraz ich rodzin! Jednak w kolejce jest wciąż 40 oczekujących rodzin, a każdego dnia zgłaszają się kolejne. W tym roku chcemy dotrzeć z pomocą do jeszcze większej liczby potrzebujących, a Państwa firma może mieć w tym swój udział!

Przed nami kolejna okazja do połączenia wszystkich sił i wsparcia podopiecznych Fundacji. Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą o przyłączenie się do naszej kampanii 1,5% podatku na bezpłatną terapię dla dzieci w spektrum autyzmu: KRS 0000 045 919

 


…dla Miłosza Mrowickiego (Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” )

Miłosz jest miłym i wesołym chłopcem mimo, że zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym z cechami autyzmu. Jego stan zdrowia wymaga systematycznej wielokierunkowej rehabilitacji i stymulacji rozwoju umysłowego. Miłosz mieszka na wsi, co znacznie utrudnia mu dostęp do nowoczesnych metod terapii. Pomocą w jego rozwoju są specjalistyczne turnusy z kompleksową rehabilitacją zalecane przez lekarzy kila razy w roku. Cena 2-tygodniowego turnusu (4-5 tys. zł) znacznie przekracza możliwości finansowe jego rodziców.

Pomóż MIłoszkowi w walce z chorobą przekaż 1% podatku lub dowolną darowiznę na jego leczenie i rehabilitację. Może dzięki Twojej pomocy Miłosz dorówna w przyszłości zdrowym rówieśnikom. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” podaj: 12376 Mrowicki Miłosz.

Więcej >>

 


…dla Aliny Pawłowskiej (Fundacja Avalon)

Nazywam się Alina Pawłowska mam 42 lat, pochodzę z niewielkiej wsi w województwie lubuskim. Jestem mamą trójki cudownych dzieci – Rafała (21 l) -student III roku Elektroniki i Telekomunikacji  na Politechnice Wrocławskiej, Małgosi (19 l) – studentka II roku Pedagogiki Specjalnej w Zielonej Górze, i Bartusia ( 14 l) – uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego.

W 2013 r., padła diagnoza – stwardnienie rozsiane, która zmieniła całe nasze dotychczasowe życie. Z aktywnej fizycznie i zawodowo osoby stałam się bierną i czekającą niedołęgą, która w wielu sytuacjach wymaga pomocy innych osób. SM – odbiera marzenia, weryfikuje plany życiowe, zamyka człowieka w coraz ciaśniejszym kręgu niemocy.

Mogą mi Państwo pomóc przekazując 1,5 % podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Pawłowska, 8438.

Tu znajdą Państwo więcej informacji >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL