Przewodnictwo BCC w Radzie Przedsiębiorczości

01.07.2024

Z dniem 1 lipca 2024 Business Centre Club obejmuje trzymiesięczne przewodnictwo w Radzie Przedsiębiorczości.

– Naszym głównym celem będzie apelowanie o przywrócenie i przestrzeganie w Polsce praworządności i dialogu z przedsiębiorcami. – deklaruje dr Łukasz Bernatowicz, wiceprezes BCC i prezes Związku Pracodawców BCC. Będziemy dążyć do tego, aby  prowadzona deregulacja była procesem ciągłym, by przepisy prawa zostały uproszczone w taki sposób, aby były bardziej przyjazne dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.  – dodaje Łukasz Bernatowicz.

Rada Przedsiębiorczości to forum współpracy przedstawicieli największych organizacji reprezentujących przedsiębiorców i pracodawców w Polsce. Pierwotnie powołana 17 listopada 2003 r. z inicjatywy Marka Goliszewskiego, pierwszego prezesa i założyciela Business Centre Club, została reaktywowana 24 marca 2020 r. w celu ratowania polskiej gospodarki zagrożonej pandemią i recesją.

Celem Rady Przedsiębiorczości jest opiniowanie najważniejszych aktów prawnych i decyzji mających przełożenie na gospodarkę i przedsiębiorców oraz współpraca z rządem, jak też ze wszystkimi osobami i instytucjami, które mają wpływ na rozwój gospodarczy.

W skład Rady Przedsiębiorczości, oprócz Business Centre Club, wchodzi dziewięć organizacji pracodawców: ABSL, Business Centre Club, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Związek Rzemiosła Polskiego.

Strona www >>

 

 

 

 

Kontakt do ekspertów:

 

dr Łukasz Bernatowicz

prezes Związku Pracodawców BCC

e-mail: lukasz.bernatowicz@bcc.pl

 

Radosław Płonka

ekspert BCC ds. prawa gospodarczego

e-mail: radoslaw.plonka@bcc.pl

 

 

Kontakt dla mediów:

Agencja Open Minded Group: pr@openmindedgroup.pl

Renata Stefanowska (BCC): renata.stefanowska@bcc.pl

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL