Retail Business Awards 2024 już za nami

20.06.2024

Już po raz piąty Business Centre Club, razem z Wydawnictwem Gospodarczym (wiadomoscihandlowe.pl) wręczył nagrody Retail Business Awards, przyznawane wyróżniającym się przedsiębiorstwom handlowym i czołowym menedżerom za wkład w rozwój polskiej gospodarki. Statuetki wręczone zostały 18 czerwca podczas kongresu Retail Trends 2024 w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Przypomnijmy, Retail Business Awards to wyróżnienia gospodarcze dedykowane przedsiębiorcom z branży handlu detalicznego i hurtowego, a także sektora FMCG w Polsce, których celem jest promocja  sektora handlu i wzmocnienie jego wizerunku jako branży mającej ogromny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Wyróżnienia mają także podkreślić udział przedsiębiorstw handlowych w kreowaniu dobrych praktyk i wysokich standardów biznesowych w obszarze rynku pracy, społecznej odpowiedzialności biznesu i edukacji konsumenta. Co roku laureatów Retail Business Awards wskazuje kapituła złożona z przedstawicieli Business Centre Club oraz Wydawnictwa Gospodarczego.

Z dumą informujemy, że wśród laureatów znaleźli się również członkowie BCC: w kategorii Lider Transformacji nagroda została przyznana firmie Rossmann SDP sp. z o.o., natomiast w kategorii Lider Odpowiedzialności – firmie Auchan Polska sp. z o.o. Z kolei statuetkę dla Wizjonera handlu odebrał Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

Oto pełna lista tegorocznych laureatów Retail Business Awards:

  1. Kategoria: Wizjoner handlu

Menedżer, który rozumie obecne i przewiduje nadchodzące zmiany, a jego decyzje biznesowe współkształtują oblicze sektora i wyznaczają kierunki rozwoju branży.

Laureat: Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost

  1. Kategoria: Osobowość handlu

Menedżer, który odnosząc sukces rynkowy łączy skuteczne zarządzanie firmą i dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych.

Laureat: Marian Owerko, założyciel & przewodniczący Rady Nadzorczej FoodWell

  1. Kategoria: Inwestor roku

Spółka, której inwestycje mają istotny wpływ na rozwój polskiej gospodarki, pracowników i rynek pracy, przemysł i dostawców, a także sytuację lokalnych społeczności.

Laureat: Action Polska

  1. Kategoria: Architekt rynku

Firma handlowa, która ma duży wpływ na sektor i partnerów biznesowych, a jej działania kształtują trendy rynkowe, konsumenckie, produktowe, a także panoramę rynku i jego strukturę.

Laureaci: ex aequo Lidl Polska i Biedronka

  1. Kategoria: Sukces rynkowy

Firma, która wykorzystując swój model biznesowy, potencjał menadżerski, przewagi konkurencyjne oraz sytuację na rynku potrafiła rozwijać się i zwiększać sprzedaż szybciej niż konkurenci.

Laureaci: ex aequo Grupa Maspex i Temu

  1. Kategoria: Lider transformacji

Firma, która w sposób elastyczny i efektywny dostosowuje swój model biznesowy do oczekiwań konsumentów, sytuacji rynkowej i wdraża narzędzia oraz technologie, które budują jej konkurencyjność i status firmy przyszłości.

Laureat: Rossmann Polska

  1. Kategoria: Innowator roku

Firma, która wprowadza na rynek nowe rozwiązania, koncepty i standardy, tworząc bardziej przyjazną rzeczywistość dla konsumentów, dostawców i pracowników.

Laureat: Żabka Polska

  1. Kategoria: Czempion e-commerce

Firma, która wykorzystując innowacyjne pomysły i nowe technologie, inwestując w nowe kanały i formaty handlowe jest w stanie budować rentowny model biznesowy.

Laureat: Glovo

  1. Kategoria: Najlepszy pracodawca

Firma, która budując własną siłę i konkurencyjność jest wstanie robić to w oparciu o partnerskie relacje z pracownikami, tworząc przyjazne i równościowe środowisko sprzyjające ich rozwojowi i samorealizacji.

Laureat: Pyszne.pl

  1. Kategoria: Lider odpowiedzialności

Firma, która łączy dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o pracowników, środowisko naturalne, otoczenie społeczne w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.

Laureat: Auchan Polska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL