Konferencja „Rynek pracy w Polsce a stan polskiej gospodarki”

04.12.2023

30 listopada w Zawierciu odbyła się konferencja, poświęcona analizie wybranych aspektów wykorzystania Sztucznej Inteligencji w biznesie, a w szczególności na rynku pracy – „Rynek pracy w Polsce a stan polskiej gospodarki”.

Podczas spotkania, wraz z ekspertami w zakresie AI, rynku pracy i nowoczesnego zarządzania, zostało zdefiniowane pojęcie Sztucznej Inteligencji i omówiono różne aspekty jej funkcjonowania na rynku pracy. Eksperci wyszczególnili również największe wyzwania i zagrożenia dla przedsiębiorców w tym zakresie, a także wzieli udział w dyskusji o efektywnych metodach zarządzania i nowym podejściu do roli lidera w zmieniającej się rzeczywistości.

Po konferencji „Rynek pracy w Polsce a stan polskiej gospodarki” odbył się BCC Mixer!

W części merytorycznej spotkania wystąpił Matt Domogała, biznesmen, keynote speaker, coach i szkoleniowiec, który z pasją dzieli się najnowszymi odkryciami psychologii, neurologii i nauki o mózgu człowieka w biznesie. Tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak zwiększać kapitał swój i swojej firmy poprzez relacje i profesjonalny networking.

Po prelekcji nastąpiła weryfikacja wiedzy teoretycznej – podczas klasycznego BCC Miksera z wykorzystaniem aplikacji Meeting 15 oraz Andrzejkowego Biznes Mixera na żywo w Chacie Biesiadnej.

 

 

 


 

Prelegenci:

 

dr Jacek Goliszewski

Prezes Business Centre Club

Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie w Stuttgarcie (Niemcy), doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ma wieloletnie doświadczenie menedżerskie m.in. na stanowisku controllera, dyrektora finansowego oraz członka zarządu (m.in. Coloplast, Kraft Jacobs Suchard, obecnie Mondelez), jak również doświadczenia doradcze zdobyte w firmach Wielkiej Czwórki (Coopers&Lybrand, obecnie PwC i KPMG).Jego główne obszary doradcze to: projektowanie i wdrażanie wspomaganych informatycznie systemów decyzyjnych, eksploracja i optymalizacja procesów, zarządzanie efektywnością, projektowanie systemów kontroli wewnętrznej, zarządzanie ryzykiem. Zrealizował kilkadziesiąt projektów doradczych dla firm różnych branż w Polsce oraz w Niemczech i Rosji. Jest autorem licznych publikacji z zakresu controllingu i rachunkowości zarządczej (m.in. autor pierwszego w Polsce cyklu artykułów o controllingu), jak również autorem standardowego podręcznika do controllingu „Controlling. Koncepcja, zastosowania, wdrożenie”.

 

dr Grzegorz Brona

Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

Polski fizyk, były pracownik CERN w Genewie, urzędnik państwowy, przedsiębiorca i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk fizycznych, w latach 2018–2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Został współzałożycielem (2012) i wiceprezesem, a od 2015 do 2018 i ponownie od 2021 prezesem zarządu firmy Creotech Instruments S.A. największej polskiej spółki działającej w branży kosmicznej. Uczestniczył w szeregu projektach realizowanych przez Creotech na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej, a w 2024 roku pierwsze satelity Creotech znajdą się na orbicie okołoziemskiej. Wraz ze spółką realizuje również projekty w obszarze komputerów kwantowych, kwantowej dystrybucji kluczy szyfrujących, czy systemów nadzoru ruchu dronowego. W 2022 roku wprowadził Creotech na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Był koordynatorem Rady Sektorowej ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego oraz jest członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Jest również członkiem Rady Programowej Polskiej Fantastyki Naukowej. Współautor książki Człowiek. Istota kosmiczna wydanej nakładem wydawnictwa Znak Literanova w 2019 roku.

 

dr Marcin Mrowiec

Główny ekonomista Grant Thorton, minister gospodarki w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC

Jest ekonomistą i doradcą makroekonomicznym firm. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie, głównie w sektorze bankowym. Przez 12 lat był głównym ekonomistą i dyrektorem analiz makroekonomicznych i sektorowych Banku Pekao. Wygrywał – indywidualnie oraz zespołowo – wiele nagród za trafność prognoz makroekonomicznych i rynkowych, w tym w tym w konkursach organizowanych przez NBP, „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” oraz „Puls Biznesu”. Jest doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Był też wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Warszawskiej.

 

Matt Domogała

Przedsiębiorca i coach w obszarze przywództwa

Inspirował uczestników wielu konferencji biznesowych. Szkolił takie firmy jak MetLife, EY, Citibank, Siemens, Deloitte oraz wiele innych. Występował także na konferencjach organizowanych na uczelniach amerykańskich, takich jak Wharton Business School, Columbia czy Yale. Szkolił trenerów sportowych i olimpijczyków oraz Departament Zdrowia i Środowiska w USA. i zespołów) oraz jak wzmacniać odporność (fizyczną, mentalną, emocjonalną), aby radzić sobie z wyzwaniami i kryzysami zawodowymi i życiowymi.

 

Robert Kamiński

Doradca Zarządu BCC

Ekspert w dziedzinie budowania partnerskich relacji biznesowych, kreowania marek i zwiększania ich wartości. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie, Haute Etudes de Commerce Paris, ICAN Institute. 20 lat doświadczenia na rynku usług B2B, B2C – pracował między innymi dla grupy Accor Orbis, Benefit Systems, czy Polskiego Funduszu Rozwoju odpowiadając za obszary business development i relacji biznesowych.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL