Schiedel otworzył nowoczesną fabrykę kominów w Okupie Wielkim

25.09.2023

Uroczyste otwarcie zakładu w Okupie Wielkim odbyło się we wtorek 19 września o godz. 10.30. Spotkanie uświetnił swoim udziałem ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński.

Rolę Gospodarza w imieniu Schiedel pełnił Prezes Zarządu Schiedel Sp. z o.o. Krystian Kula, a wśród gości eventu znaleźli się m.in. starosta łaski Piotr Wołosz, burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalik, wiceprezes Zarządu i dyrektor zarządzający Adamietz Sp.z o.o. generalnego wykonawcy zakładu – Szczepan Kusibab (firma Adamietz podobnie jak Schiedel należy od wielu lat do Loży Opolskiej BCC), dyrektor oddziału Łódź, firma Gleeds – Pawel Badura, Thomas Casparie – CEO BMI Group, Serge Bekhaazi – dyrektor zarządzający Grupy Schiedel, Konrad Machula – dyrektor regionu East-North BMI Group, Alessandro Cappellini – prezydent Grupy Schiedel, Andreas Schlechter – dyrektor operacyjny Grupy Schiedel, Leszek Demciuch – dyrektor operacyjny Schiedel Sp. z o.o.

Schiedel jest częścią amerykańskiej, globalnej grupy Standard Industries, która poprzez podmioty w których ma udziały, takie jak Schiedel Polska, zatrudnia łącznie ponad 20.000 osób w 80 krajach świata. Firma jest wiodącym dostawcą kominów, pieców i systemów wentylacyjnych w Europie. Z ponad 75-letnim doświadczeniem na rynku, Schiedel oferuje innowacyjne i niezawodne produkty oraz usługi. Jest również niezależną jednostką biznesową w ramach globalnej grupy Standard Industries, do której to grupy należą m.in. GAF, BMI Group, Siplast oraz SGI.

Zakład w Okupnie, to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji stalowych systemów kominowych w Europie. Zatrudnienie znajdzie w nim docelowo 250 osób. Schiedel czterokrotnie zwiększy tu produkcję w oparciu o rozwiązania dobre dla załogi i środowiska. Zakład będzie produkował kominy stalowe na całą Europę.

www.schiedel.com

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL