SEJMOWA DEBATA Z PRZEDSTAWICIELAMI PRZEDSIĘBIORCÓW

06.12.2023

5 grudnia w Sejmie odbyła się Debata o perspektywach polskiej przedsiębiorczości na lata 2024-2027. Przewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki – Ryszard Petru zaprosił przedstawicieli przedsiębiorców do dyskusji na temat priorytetów dla polskiej gospodarki. Business Centre Club reprezentował dr Łukasz Bernatowicz, prezes Związku Pracodawców BCC.

Łukasz Bernatowicz poruszył kwestie dialogu społecznego i dobrej legislacji. Ekspert BCC zwrócił uwagę na mocny mandat Rady Dialogu Społecznego wynikający z konstytucji RP oraz z ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i patronatu Prezydenta RP oraz na to, że dialog ten nie odbywa się w taki sposób, w jaki przewidział ustawodawca. Bernatowicz podkreślił, że odchodzący rząd wielokrotnie lekceważył swoje obowiązki wobec partnerów społecznych oraz, że nadal brakuje konsultacji projektów ustaw, zwłaszcza kiedy idą one ścieżką legislacyjną – poselską, a nie rządową. Oczekujemy zerwania z tymi zwyczajem i prowadzenia rzetelnych i efektywnych konsultacji z organizacjami pracodawców zwłaszcza na forum Rady Dialogu Społecznego – podsumował Łukasz Bernatowicz.

Jesteśmy w momencie zmiany. Ta zmiana to nie tylko zmiana jednego ugrupowania na drugie…Wierzę w to, że debata przyniesie wiele pomysłów z którymi będziemy mogli mierzyć się w procesie, który w sejmie się toczy. Zachęcamy do tego, aby wypracować te rzeczy, które są wspólne i dobre dla nas wszystkich, niezależnie od tego, gdzie przebiega linia podziału. Nie da się wyizolować świata przedsiębiorczości i biznesu i powiedzieć, że on się toczy na  jakiejś innej planecie. Jesteście bardzo ważną częścią ekosystemu, Wierzę, że w przeciągu czterech lat znajdziecie przestrzeń do tego, żeby zastanawiać się nad tym jak się rozwijać, a nie jak się zwijać – mówił Marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

 

 

Link do pełnej transmisji >> 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL