Skąd wziąć budżet na innowacje i rozwój technologiczny firmy? Ulgi proinnowacyjne – praktyczne przykłady i case studies

18.07.2022

14 lipca Loża Warszawska Business Centre Club po raz kolejny zaprosiła Klubowiczki i Klubowiczów na spotkanie grup merytorycznych.

Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat ulgi na innowacje. Eksperci podkreślają, że mogą one być sporym źródłem środków na zwiększenie innowacyjności i dojrzałości technologicznej praktycznie każdej firmy.

Podczas czwartkowego połączonego spotkania grup TOP TECH i TOP HR w Loży Warszawskiej BCC w świat ulg podatkowych wprowadził uczestników Tomasz Stańczyk i Izabela Diana Jaszczołt z Ayming Polska oraz Joanna Jaranowska, dyrektor ds. Rachunkowości z Atlas Sp. z o.o.

Poznaliśmy nowe korzystne zmiany w uldze B+R i IP Box oraz nowe ulgi proinnowacyjne:

  • ulga na robotyzację,
  • ulga na innowacyjnych pracowników,
  • ulga na prototyp, która tak naprawdę jest ulgą na pierwszą partię produkcyjną.

Dodatkowo o tym jak korzystanie z ulg wygląda w praktyce opowiedziała Joanna Jaranowska. Case study Atlas Sp. z o.o. to doskonały przykład nie tylko na to, jak firma uczestniczy w procesie wdrażania innowacji oraz świadomie korzysta z ulg podatkowych, ale przede wszystkim wzorcowego wdrażania projektu cyfryzacji firmy. O tym, że było wartościowo i ciekawie niech świadczy fakt, że spotkanie z zaplanowanych 2 godzin wydłużyło się aż do 4.

Serdecznie dziękujemy naszym prelegentom za ogromną dawkę wiedzy i inspiracji, Ewie Rzodkiewicz za skoordynowanie i moderowanie spotkania. Dziękujemy również za aktywny udział wszystkim obecnym Klubowiczom i Sympatykom: Katarzyna Florek (Alfa PVC), Anna Grzegorczyk (WKM Energia/UMCS w Lublinie), Małgorzata Haller (Biovalley Cooperative), Józef Kozioł (BCC), Agnieszka Krogulec (Trade Trans Log), Artur Kuśnierek (Jungheinrich Polska), Luiza Miałkos (SFBCC), Grzegorz Mrowiec (Impel Facility Services), Wojciech Piecha (Impel Facility Services), Dawid Piorun (Arinea), Danuta Przybylska (ANDRA), Witold Świątkowski (ANDRA), Jacek Tarnowski (Optima Solutions), Elżbieta Zalewska (Konsbud Audio).

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL