Śniadanie biznesowe członków Loży Gdańskiej BCC z Konsulem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku

30.01.2024

24 stycznia 2024 r. w Hotelu Haffner w Sopocie odbyło się śniadanie biznesowe członków Loży Gdańskiej BCC z Fan Xiaodong – Konsulem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku.

Podczas spotkania Konsul Generalny przedstawił prezentację, podczas której opowiedział, jak światopogląd i wartości, jakie reprezentuje naród chiński oraz sytuacja gospodarcza Chin wpływają na nawiązanie opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku relacji biznesowych w tym rejonie.

Prezentacja uzupełniona została filmem, w którym omówiono sposób funkcjonowania na rynku chińskim oraz pokazano, jak wyglądają CIIE – China International Import Expo – największe targi producentów międzynarodowych organizowane każdego roku w listopadzie w Szanghaju, podczas których swoje produkty mają okazję zaprezentować firmy z całego świata. Konsul zaproponował wsparcie w organizacji wspólnej delegacji przedstawicieli firm członkowskich Business Centre Club na to niezwykłe wydarzenie.

Ponieważ wiele firm członkowskich jest już obecnych bądź planuje rozwój na rynku chińskim, podczas spotkania pojawiły się pytania na temat zasad współpracy i sposobu nawiązania długofalowej relacji biznesowej pomiędzy przedsiębiorstwami polskimi a Chinami.

Zaproponowano kontynuację rozmów oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych dla firm zainteresowanych tematem ekspansji na rynek chiński, w związku z tym spotkania z Konsulem z pewnością będą miały swój dalszy ciąg.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL