Śniadanie Loży Katowickiej BCC – Fundacja Rodzinna

16.02.2023

15 lutego członkowie Loży Katowickiej Business Centre Club mieli okazję spotkać się i porozmawiać podczas kolejnego śniadania BCC. Dzięki ekspertom w następującym składzie:

Krzysztof Szwaja
dr Łukasz Samojłowicz
Arkadiusz Kalwik
Martyna Kwiatkowska

z firmy KPMG Poland Tax M.Michna sp. k. dowiedzieliśmy się o nowej instytucji w polskim prawie, stworzonej z myślą o firmach rodzinnych tzw. fundacji rodzinnej.

Zgromadzeni dowiedzieli się, czym jest FR, ponadto eksperci przedstawili na przykładach jej możliwości jako narzędzia mającego ułatwić zabezpieczenie majątku rodziny biznesowej i kontynuowanie działalności firmy rodzinnej. Instytucja ta z powodzeniem działa już w innych krajach Europy czy świata.

Czym jest Fundacja? – kliknij w link: https://lnkd.in/dj-FBmmj

Głównymi zaletami fundacji rodzinnej są:
– Korzystne zasady opodatkowania
– Możliwość wycofania się fundatora (przedsiębiorcy) z aktywnego prowadzenia biznesu, bez utraty dochodów
– Finansowe zabezpieczenie członków rodziny
– Oddzielenie spraw biznesowych i rodzinnych
– Utrzymanie majątku w jednych rękach i ochrona majątku
– Efektywne zarządzanie majątkiem i jego pomnażanie
– Planowanie sukcesji w perspektywie wielu pokoleń i zabezpieczenie ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa
– Osobowość prawna

Ponadto prowadzący udostępnili dedykowane narzędzie dla firm rodzinnych, które zostało stworzone przez KPMG celem ułatwienia pierwszych kroków przy projektowaniu założeń fundacji rodzinnej.

Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w śniadaniu zachęcamy do wypełnienia ankiety, która może stanowić pierwszy krok do przyszłych rozmów o fundacji rodzinnej – link >>.

W kulminacyjnym momencie spotkania dyrektor Loży Katowickiej BCC Marcin Budniok osobiście wręczył prezesowi firmy Bramster Group Sp. z o. o.  Adamowi Mietli zdobyty w ostatniej edycji konkursu MEDAL EUROPEJSKI w dziedzinie „wyrób europejski” – https://lnkd.in/d8vk_sz5

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i ciekawą dyskusję, KPMG za gościnę, a EUROPERSPEKTYWY za obecność i fotorelację.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL