„Solidarni z Ukrainą” – spotkanie Loży Katowickiej BCC

10.03.2022

W poniedziałek 7 marca br., w firmie członkowskiej Loży Katowickiej BCC, GTL SA odbyło się spotkanie rady loży i zaproszonych gości pod hasłem „Solidarni z Ukrainą.” Gośćmi specjalnymi byli Wiceprezydent Katowic  Bogumił Sobula i Prezes Zarządu Grupy PTWP SA  Wojciech Kuśpik.

Spotkanie rozpoczął Kanclerz Loży Katowickiej Eugeniusz Budniok, który na wstępie wygłosił oświadczenie jednoznacznie potępiające agresję Rosji na suwerenny kraj, jakim jest Ukraina. Następnie Prezes GTL SA Artur Tomasik podkreślił i uczulił wszystkich na kwestię cyberataków zarówno internetowych, jak i telefonicznych w formacie sms/mms podając przykłady, z którymi lotnisko się mierzy w ostatnich dniach. Wspominał również o trudnej sytuacji panującej na terenie lotniska ze względu na setki koczujących uchodźców z Ukrainy (matki, z dziećmi, zwierzęta, pracownicy i studenci innych narodowości pracujący i uczący się na Ukrainie). Zaznaczył, że jednym z dużych problemów jest brak maseczek u tych osób, które są w większości nieszczepione, co przy tak dużej liczbie osób skupionych w jednym miejscu może mieć katastrofalne skutki.

W kolejnej części spotkania wręczone zaległe wyróżnienia i nagrody dla firm członkowskich jak również certyfikaty dla nowych członków Loży Katowickiej.

W konkursie Firma Dobrze Widziana – nagrody odebrali:

Ponadto nominacje do statuetki Lidera Polskiego Biznesu BCC odebrał Pan Prezes Jerzy Trzeszczyński Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” Sp. z o.o. – www.pronovum.pl

Powitano nowych członków BCC:

  • HyperView Sp. z o.o. reprezentowana przez Pana Prezesa Wojciecha Jeszka
  • Bramster MIETŁA Spółka Komandytowa reprezentowana przez Pana Prezesa Adama Mietła

W związku z okolicznościami pozostała część spotkania praktycznie w całości poświęcona była aktualnej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. Omówiono najistotniejsze dla członków i regionu kwestie gospodarcze i społeczne oraz przedstawiono kierunki działań i plany na przyszłość w perspektywie otaczającej nas trudnej rzeczywistości aby stworzyć wspólnie z samorządami strategię dla całego regionu.

Omówiono również szczegóły związane z organizowaną pomocą dla uchodźców i samej Ukrainy jaką niosą nasze firmy członkowskie oraz zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe. Podsumowano dotychczasowe działania w tej materii oraz ustalono formę współpracy z punktami informacyjnymi i samorządami. Wiceprezydent Katowic Pan Bogumił Sobula przedstawił panującą sytuację w regionie, działania jakie podejmują Katowice i miasta ościenne oraz jasno zaznaczył aby współpracować wyłącznie ze sprawdzonymi organizacjami i podmiotami pomocowymi. Poruszono również istotną kwestie dot. tematu jak pomagać Ukraińcom z głową aby nie szkodzić i się nie wypalić w perspektywie długotrwałego efektu i skali tych działań. W tym celu podczas wspólnej inicjatywy EMT SYSTEMS Sp. z o.o. i Miasta Gliwice stworzono dedykowaną stronę www z pełnym instruktażem i informacjami w tym temacie, która na bieżąco jest uaktualniana.

Firmy członkowskie zadeklarowały chęć długofalowego wsparcia w wielu aspektach szeroko pojętej pomocy przez przekazywanie środków finansowych, rzeczowych, socjalnych etc. oraz jednoznacznie ustalono aby skoordynować w ramach naszej organizacji i współpracy z samorządami wszelkie działania oraz skorzystać z doświadczeń i przetartych już ścieżek by wspólnie móc zrobić więcej i szybciej.

Ponadto przedstawiono plan szkoleń i webinarów na najbliższe miesiące m.in. z ekspertami z KAS, ZUS dotyczących najnowszych zmian w przepisach związanych z Polskim Ładem oraz szkoleń z zakresu ubezpieczeń i cyberbezpieczeństwa które będą się odbywać w trybie hybrydowym. Szczegóły i harmonogram zostały rozesłane drogą elektroniczną i na bieżąco aktualizowane są w profilach mediów społecznościowych Loży Katowickiej oraz stronie BBC:

Facebook

LinkedIn 

Pod koniec spotkania zaprezentowała się międzynarodowa kancelaria doradztwa podatkowego KPMG Tax M.Michna sp. k., którą reprezentował Dyrektor Regionu Krzysztof Szwaja aplikująca do wstąpienia w poczet członków BCC.

W ramach współpracy pomiędzy lożami regionalnymi gościem była firma KADOR Group reprezentowana przez Wiceprezes Karinę Lebzuch będąca członkiem Loży Gdańskiej BCC. Firma posiada blisko 40 lat doświadczenia w pakowaniu i transporcie na całym świecie.

Spotkanie zakończyło się drobnym poczęstunkiem i rozmowami w kuluarach podczas których mimo trudnej sytuacji wybrzmiewał jednak optymizm, chęć współpracy, wzajemnego wsparcia i jednoznacznej solidarności z Ukrainą.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL