#SolidarniZUkrainą – działania Rosti Poland

10.03.2022

Kolejna firma członkowska BCC włącza się w pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Tym razem to Rosti Poland z Loży Białostockiej.

O działaniach informuje Michał Lubik, Dyrektor Zarządzający: „Rosti Poland w Białymstoku, jako firma odpowiedzialna społecznie, bezzwłocznie podjęła decyzję o zaangażowaniu się w działania pomocowe w obliczu tragedii, która dotknęła naszych ukraińskich sąsiadów. Zdecydowaliśmy się na wsparcie w 4 formach.

Od samego początku zaproponowaliśmy bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz pomoc prawną naszym pracownikom. Wspierając Polski Czerwony Krzyż uruchomiliśmy pracowniczą zbiórkę pieniężną, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb potrzebujących.

Chciałbym podkreślić, że w zbiórkę i pomoc finansową zaangażowała się cała Grupa Rosti, czyli 11 zakładów z całego świata, łącznie z lokacjami w USA, które od 2022 roku dołączyły do grupy. Kolejne dwa sposoby wsparcia to zbiórka darów oraz promowanie samodzielnych zakupów najpotrzebniejszych rzeczy poprzez platformę www.RazemDlaUkrainy.pl.

Zachęcam wszystkich Pracodawców, którym leży na sercu los Ukrainy i poszkodowanych konfliktem, do zaangażowania się w pomoc. Wspólnie zrobimy więcej. RAZEM dla Ukrainy!”

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL