Spotkania czwartkowe w Loży Katowickiej: „Opcje – szansa inwestycyjna w dobie zawirowań na światowych rynkach giełdowych”

01.07.2022

W ramach cyklu „mikro spotkań czwartkowych” w siedzibie Loży Katowickiej Business Centre Club  odbyło się spotkanie, którego tematem było „Opcje – szansa inwestycyjna w dobie zawirowań na światowych rynkach giełdowych.”

Gośćmi specjalnymi byli:

Christopher Cooper – założyciel High Sharpe Strategies firmy tworzącej systemy algorytmiczne monitorujące rynki giełdowe, analityk rynków giełdowych. Christopher posiada ponad 20 letnie doświadczenie w alokacji kapitału prywatnych firm inwestycyjnych takich jak „hedge fund” czy „family office”. Zarządzał bezpośrednio ponad 500M USD w ramach funduszy inwestycyjnych. Ekspert w projektowaniu szerokiej gamy narzędzi algorytmicznych mających na celu monitorowanie możliwości inwestycyjnych dostarczanych zespołom ilościowym, jak i wykonawczym w prywatnych firmach inwestycyjnych w USA i Dubaju. Zainicjował i zarządzał grupą zajmującą się ilościowym opracowaniem strategii inwestycyjnych na University of Chicago i Northwestern University. Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych konferencji w tym World Economic Forum.

Maciej Biskup – założyciel Global BD Trading jednego z pierwszych trading roomów w Polsce. Trader, analityk rynków giełdowych. Maciej posiada ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu kapitałem międzynarodowych firm inwestycyjnych typu proprietary trading firm. Ekspert w psychologii tradingu oraz zarządzaniu zespołami day traderów. Firma Global BD Trading dostarczyła +100 wysoko wykwalifikowanych traderów do międzynarodowych firm inwestycyjnych, czy trading roomów m.in w firmach energetycznych takich jak Tauron. Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych konferencji w tym FOW European Derivatives Conference oraz Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Podczas spotkania Christopher i Maciej prezentowali i wyjaśniali co to są opcje i jakie dają korzyści inwestorom. Wskazali ich szerokie spektrum możliwości oraz wskazywali, dlaczego opcje są alternatywą inwestycyjną dla rynków akcji. Ponadto przedstawiono autorskie modele predykcyjne i przykłady ich zastosowania do wychwytywania okazji inwestycyjnych oraz ich zabezpieczania.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL