Spotkania Klubu HRBP w Gdańsku

22.04.2022

Wczoraj członkowie Loży Gdańskiej BCC mieli możliwość uczestniczenia w 21. spotkaniu on-line organizowanym w ramach projektu Klub HR Business Partner, który został powołany przez Olivia Business Centre z myślą o budowie długofalowej współpracy HR w regionie pomorskim. Loża Gdańska BCC partneruje mu w tej misji od momentu powstania.

Temat spotkania dotyczył wsparcia obywateli Ukrainy na pomorskim rynku pracy.

Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy: Anna Pawłowska, Anna Lewicka i Paweł Bardon. Opowiedzieli oni o pomorskim rynku pracy, przedstawili najważniejsze informacje ze specustawy oraz omówili metody wsparcia obywateli Ukrainy w szukaniu pracy i podejmowaniu zatrudnienia.

Anna Kulik z Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie omówiła wsparcie pracodawców w związku z zatrudnianiem obywateli Ukrainy, natomiast Izabela Struczyńska – jako przedstawiciel Okręgowej Inspekcji Pracy wyjaśniła istotne zagadnienia związane z legalizacją zatrudnienia uchodźców z Ukrainy.

W dalszej części spotkania Arkadiusz Żurek i Agnieszka Wójcik z firmy Antal omówili ciekawe badania rynku pracy nt. potencjału zatrudnienia Ukraińców.

Temat zatrudniania obywateli Ukrainy cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pracodawców zwłaszcza, że coraz większa ilość osób posiada już dokumenty i może w sposób legalny i bezpieczny podjąć zatrudnienie.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – swój udział potwierdziło 120 firm, a temat był dla uczestników niezwykle aktualny i ważny. Poproszono o możliwość ponownego zorganizowania spotkania o takiej tematyce za kilka miesięcy, z uwzględnieniem kolejnych, planowanych w Polskim Ładzie zmian.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL