Spotkanie członków Loży Gdańskiej BCC z dyrektorem gdańskiego ZUS-u

12.03.2021

10 marca br. członkowie Loży Gdańskiej BCC spotkali się z dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku. Dyrektorowi Arkadiuszowi Bosiackiemu w wystąpieniu towarzyszyli eksperci z ZUS: Karolina Wołejszo i Dariusz Władymiruk. Spotkanie odbyło się w formule online, za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Główną tematem spotkania było przedstawienie zagadnień związanych z ofertą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz bieżące informacje ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej w trudnych czasach pandemii.

Omówione kwestie to między innymi wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla płatników składek w ramach Tarczy Antykryzysowej w związku z COVID-19, w tym: zwolnienie z opłacania składek, świadczenie postojowe, zwolnienie z naliczania składek, ulga w opłacaniu składek, odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę oraz warunki jakie należy spełniać by kwalifikować się do uzyskania takiego rodzaju pomocy.

W dalszej części spotkania przedstawiono prezentację na temat e-składki, zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych związanych z opłacaniem składek, zasad rozliczania składek, a także możliwych układów ratalnych i odraczania terminu płatności.

W podsumowaniu spotkania Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku przedstawił możliwości otrzymania ulg w spłacie i umorzenia należności wobec ZUS. Temat spotkał się z zainteresowaniem członków Loży Gdańskiej BCC, którzy licznie uczestniczyli w webinarze.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL