Spotkanie Forum CFO Loży Warszawskiej już 23 września

15.09.2021

Loża Warszawska BCC zaprasza na spotkanie „Nowy Ład Podatkowy – szanse i zagrożenia dla przedsiębiorców”, w czwartek, 23 września 2021 roku. Początek o godz. 10.00, w Pałacu Lubomirskich, Pl. Żelaznej Bramy 10, Warszawa.

Tematyka spotkania: Przedstawiony przez Rząd projekt Nowego Ładu Podatkowego to całkowita rewolucja podatkowa dla wszystkich przedsiębiorców. Podczas spotkania eksperci podatkowi Crido Taxand oraz Michał Borowski – Minister ds. podatków Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, Partner w Crido Taxand przedstawią najważniejsze założenia reformy podatkowej, ich wpływ na działalność podatników o różnej skali i specyfice, a także sposoby przygotowania się do nadchodzących zmian.

PRELEGENCI:

Michał Borowski – jest partnerem kierującym zespołem podatków pośrednich w CRIDO. Doradza w zakresie podatku VAT podmiotom prywatnym i publicznym, w tym największym miastom w Polsce. Wprowadza kluczowych przedsiębiorców do Programu Współdziałania, a także wspiera we wdrażaniu rozwiązań Cooperative Compliance (w tym strategii podatkowych). Reprezentuje klientów w kontrolach i postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych dotyczących sporów w obszarze VAT. Michał jest członkiem Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania II kadencji powołanej przez Ministra Finansów, członkiem Krajowego Forum Fakturowania Elektronicznego oraz ekspertem podatkowym i Ministrem ds. Podatków Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club. Brał udział w pracach Komisji Europejskiej nad tzw. Zieloną Księgą VAT (VAT Green Paper), w tym w pracach związanych ze zmianami dotyczącymi sektora publicznego. Za swoje osiągnięcia otrzymał dwukrotnie 2. miejsce w kategorii „Najlepszy doradca podatkowy: VAT” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” (2019, 2014). Karierę zawodową rozpoczynał w międzynarodowej firmie doradczej, a następnie kierował praktyką VAT w znanej polskiej kancelarii. W 2014 r. dołączył do CRIDO. Od 2009 roku posiada uprawnienia doradcy podatkowego.

Michał Wodnicki – jest partnerem w zespole Human Advisory Services / Human Business Advisory w CRIDO. Doradza swoim klientom – międzynarodowym i polskim spółkom, instytucjom publicznym i indywidualnym podatnikom – w zakresie podatków osobistych i ubezpieczeń społecznych. Posiada 13-letnie doświadczenie we wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania i systemów motywacyjnych (w szczególności dla kadry kierowniczej), racjonalizacji kosztów pracowniczych, przeprowadzaniu przeglądów podatkowych i w zakresie ubezpieczeń społecznych. Od wielu lat wspiera także polskich pracodawców w prowadzeniu ich codziennego biznesu z szeroko rozumianej perspektywy ludzkiej i adresowaniu wyzwań i wymagań na pograniczu prawa podatkowego, prawa pracy i uregulowań branżowych (m.in. Capital Requirements Directive, wymogi say-on-pay w stosunku do kadry kierowniczej polskich spółek akcyjnych, regulacje ustawy kominowej z 2016 r.). Uczestniczył w licznych projektach związanych z tworzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych, pozyskiwaniem dofinansowań na ochronę miejsc pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej, legalizowaniem w Polsce pobytu i pracy obcokrajowców i ich rodzin, zarządzaniem zmianami w organizacji, wdrażaniem nowoczesnych technologii ułatwiających monitorowanie i zarządzanie procesami biznesowymi (m.in. Business Process Modelling, Robotic Process Automation).

REJESTRACJA

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL