Spotkanie Klubu HR Loży Gdańskiej BCC

13.10.2023

4 października 2023 roku w Gdańsku odbyło się kolejne – 28. już spotkanie Klubu HR, którego Partnerem jest Business Centre Club.

W pierwszej części spotkania pan Tomasz Gromko – Head of Permanent Recruitment Grupy Progres – wieloletniego członka Loży gdańskiej BCC przedstawił proces ewolucji, jaki zaszedł na rynku pracy. Omówił współczesne procesy rekrutacji z zaznaczeniem, jakie potrzeby mają dzisiejsi kandydaci, zwrócił jednocześnie uwagę na problem rotacji pracowników i brak specjalistów mogących wspierać współczesną gospodarkę.

Następnie o wielokulturowym środowisku pracy, a zwłaszcza jego zaletach i wadach – opowiedziała pani Patrycja Chracewicz, koordynatorka We!come – Stowarzyszenia Organizacji Zatrudniających Cudzoziemców. Podczas wystąpienia przedstawiona została sytuacja demograficzna naszego kraju, a także wynikające z tych danych zapotrzebowanie na pracowników z innych krajów. Analizie poddano potrzeby pracodawców pod kątem zatrudnienia obcokrajowców, a także korzyści oraz utrudnienia z takim procesem związane.

Ostatnim poruszonym tematem był potencjał ESG i związana z nim zmiana myślenia o zarządzaniu. Pani Agata Kwapisiewicz – ESG Officer Olivii Centre zaznajomiła uczestników z tym niezwykle ważnym i aktualnym tematem, który dużych przedsiębiorców będzie dotyczył bezpośrednio już od 2024 r. Podczas wystąpienia przedstawiono nie tylko aspekty teoretyczne związane z raportowaniem ESG, ale zwrócono też uwagę na niezwykle istotną rolę HR w tym procesie.

Spotkanie jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że tematy poruszone podczas wydarzenia dotyczą codziennej pracy zespołów HR w przedsiębiorstwach i organizacjach.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL