Spotkanie Loży Gdańskiej BCC „Polski Ład – nowe przepisy dla osób prawnych w praktyce”

18.02.2022

W minioną środę, 16 lutego, dzięki stałej współpracy Loży Gdańskiej BCC i PwC, udało się zorganizować zdalne spotkanie Członków Loży Gdańskiej BCC z udziałem ekspertów PwC: Grzegorza Kusia, dyrektora w zespole ulg podatkowych i pomocy publicznej PwC Polska, radcy prawnego oraz licencjonowanego doradcy podatkowego i Marcina Jaworskiego, wicedyrektora, lidera praktyki podatku dochodowego od osób prawnych w biurze PwC w Gdańsku, licencjonowanego doradcy podatkowego.

Prelegenci przygotowali prezentację, mającą na celu przedstawienie istotnych zmian, jakie wprowadzają przepisy Polskiego Ładu dla osób prawnych, a także omówienie praktycznych przykładów ich stosowania.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia zasad podatku minimalnego. Następnie poruszono temat nowych ulg podatkowych. Eksperci szczegółowo omówili wszystkie dostępne ulgi Polskiego Ładu, w tym poszerzoną ulgę B+R, ulgę na innowacyjnych pracowników, ulgę na robotyzację, ulgę na prototyp, ulgę na ekspansję, ulgę na IPO, ulgę konsolidacyjną, ulgę na CSR oraz symultaniczną ulgę na IPBox i B+R. Kolejne zagadnienie dotyczyło zmian w raportowaniu elektronicznym, jakie wprowadza Polski Ład.

Dużo czasu poświęcono na omówienie cen transferowych oraz opodatkowania wybranych usług finansowych. Nasi eksperci przedstawili w tej części wiele konkretnych przypadków i rozwiązań, jakie mogą mieć zastosowanie w każdym z nich. Na koniec pokazano wybrane rozwiązania Polskiego Ładu w zakresie restrukturyzacji i podatków międzynarodowych. Zakres informacji przekazanych podczas spotkania był bardzo obszerny i dotyczył wielu szczegółów zawartych w nowych przepisach. Nasi prelegenci w podsumowaniu przekazali informację, że zapisy Polskiego Ładu będą ulegały zmianom jeszcze przez długi czas, co z pewnością będzie wymagało aktualizacji posiadanej wiedzy.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL