Spotkanie Loży Gdańskiej dotyczące Fundacji Rodzinnych

15.04.2024

10 kwietnia odbyło się spotkanie członków Loży Gdańskiej BCC, zorganizowane wraz z kancelarią prawną Krzyżagórska Łoboda i Partnerzy, będącą Członkiem Business Centre Club.

Podczas kameralnego spotkania uzyskaliśmy odpowiedź na pytanie, co wiemy o Fundacjach rodzinnych po roku funkcjonowania tej instytucji w polskim porządku prawnym. Fundacja rodzinna to słowa, które przez ostatnie kilkanaście miesięcy były odmieniane przez wszystkie przypadki w wielu środowiskach. Niedługo minie rok od wejścia w życie ustawy o fundacji rodzinnej, co było motywem do podsumowania dotychczas zdobytych doświadczeń.

Mecenas Beata Krzyżagórska, która jest ekspertem w temacie Fundacji rodzinnych wyjaśniła, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia z pożytkiem dla siebie i bliskich, podzieliła się praktycznym doświadczeniem zdobytym w ciągu ubiegłego roku, a także podsumowała umiejscowienie Fundacji rodzinnej w prawie podatkowym, przy uwzględnieniu dotychczasowego – bogatego już – dorobku indywidualnych interpretacji podatkowych.

Nasi goście uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania w zakresie Fundacji rodzinnych. Z pewnością jednak jest to temat, do którego będziemy powracać, ponieważ nadal istnieje wiele wątpliwości wśród firm zainteresowanych takim rozwiązaniem.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL