Spotkanie Loży Łódzkiej BCC

22.04.2022

21 kwietnia br. pod hasłem EC1 Business Networking, w przepięknych wnętrzach „EC1 Łódź – Miasto Kultury”, odbyło się spotkanie Loży Łódzkiej BCC.

EC1 (Elektrociepłownia nr 1) to najstarsza komercyjna elektrownia znajdująca się na terenie Łodzi, która służyła mieszkańcom przez niemalże 100 lat. Po okresie jej świetności, nieczynne i niszczejące tereny, położone w centrum miasta, zostały zrewitalizowane i zaadaptowane do pełnienia zupełnie nowych funkcji. Obecnie EC1 to około 40 tys. metrów kwadratowych budynków o charakterze pofabrycznym oraz blisko 4 hektary niezwykłego otoczenia. Przestrzeń, z której mogą korzystać instytucje organizujące imprezy kulturalno – edukacyjne oraz firmy wykorzystujące przestrzenie pod wydarzenia biznesowe.

Zrewitalizowany i rozbudowany kompleks „EC1 Łódź – Miasto Kultury” stanowi jeden z najważniejszych elementów Nowego Centrum Łodzi. W budynkach dawnej elektrociepłowni, mieści się Centrum Nauki i Techniki oraz najnowocześniejsze w Polsce Planetarium. Kompleks EC1 to także powstające Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej czy Ulica Żywiołów, skierowana dla najmłodszych odwiedzających.

Podczas spotkania goście mieli okazję zwiedzić Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz wejść na Chłodnię Kominową, z której rozpościera się piękny widok na miasto Łódź.

Część oficjalna poświęcona była samu miejscu spotkania EC1 oraz całemu obszarowi Nowego Centrum Łodzi.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów oraz wymiany kontaktów. Wzięły w nim udział firmy członkowskie Loży Łódzkiej BCC oraz Klubu 500, a także zaproszeni goście ze świata biznesu.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL