Spotkanie Loży Świętokrzyskiej BCC z 25 marca

26.03.2024

Marcowe spotkanie Loży Świętokrzyskiej poświęcone było następującym tematom: „Zdrowie i dobrostan przedsiębiorcy podstawą powodzenia w biznesie. Jak odnaleźć swoją drogę w gąszczu metod i zaleceń?” oraz „Aktualne problemy świętokrzyskiego rynku pracy z punktu widzenia pracodawcy”.

Dr Witold Rezner, prezes Zarządu Centrum Medycznego ZDROWIE przedstawił uczestnikom spotkania najważniejsze czynniki mające wpływ na nasze życie takie jak zdrowie i dobrostan, energia oraz odporność na stres. Omówił  też zalecenia dot. zdrowego trybu życia. Zwrócił uwagę na takie czynniki prozdrowotne jak aktywność fizyczna, sen, czy nawodnienie organizmu. Wskazał również  jakie  główne  wskaźniki należy kontrolować, aby jak najdłużej zachować dobry stan zdrowia, takie jak BMI, WHR, tkanka tłuszczowa, ciśnienie, insulina, glukoza, lipidogram, witamina D, a w przypadku kobiet – również poziom hormonu tarczycy. Za najważniejsze zasady odżywiania uznał spożywanie 2-3 posiłków dziennie, robienie 12-16 godzinnych przerw w przyjmowaniu pokarmów oraz okresowych postów. Uczestnicy pytali o optymalne godziny stosowania tzw. „okienka żywieniowego”, wpływ kawy na zdrowie, czy ocenę biegania w modnych ostatnio maratonach.

Po zakończeniu dyskusji głos zabrał Artur Kudzia, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. Poinformował on uczestników spotkania o sytuacji na kieleckim rynku pracy oraz o nowej inicjatywie Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach dot. doradztwa zawodowego dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół średnich. Przekazał też informację o dostępnych aktualnie w Miejskim Urzędzie Pracy formach wsparcia bezrobotnych takich m.in. jak prace interwencyjne. Rozpoczęła się dyskusja, w toku której uczestnicy spotkania wypowiadali się pozytywnie  na temat inicjatywy MUP w Kielcach w kwestii doradztwa zawodowego świadczonego przez doradców z MUP. Rozmawiano też o zmianach w przepisach dotyczących zatrudnienia. Wypowiadano się również w takich kwestiach jak praca zdalna czy 4-dniowy tydzień pracy. Przedmiotem dyskusji był również występujący w niektórych firmach o nierytmicznym zapotrzebowaniu na pracę problem z rozliczeniem czasu pracy personelu, związany ze zbyt krótkim okresem rozliczeniowym dopuszczalnym przez Kodeks pracy.

W ramach spraw różnych poinformowano o rozpoczęciu przyjmowania ankiet do konkursu „Medal Europejski” oraz przypomniano o upływającym z końcem marca terminie wypełniania ankiet w konkursie „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.  Uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych i otrzymali świąteczne upominki.

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL