Spotkanie podatkowe w Loży Gdańskiej BCC

13.10.2023

10 października 2023 roku w Gdańsku odbyło się spotkanie współorganizowane z firmą członkowską Loży Gdańskiej BCC – Solveo pt. „Podatki – tu i teraz! Konferencja o aktualnych wyzwaniach podatkowych firm – wyłącznie na przykładach z życia”.

Spotkanie zorganizowane zostało z myślą o przedstawicielach działów finansowych firm członkowskich, z zamiarem stworzenia „platformy podatkowo-finansowej” umożliwiającej wymianę wiedzy i doświadczenia pomiędzy przedstawicielami działów księgowych firm członkowskich Loży Gdańskiej BCC.

W pierwszej części Wojciech Kieszkowski – doradca podatkowy i partner w Solveo wraz z Jakubem Walczakiem – doradcą podatkowym i partnerem w Solveo odpowiedzieli na najważniejsze pytania dotyczące KSeF, a także cen transferowych i podatku u źródła. Na podstawie przykładów z działalności firmy Solveo pokazali, z jakimi problemami i wątpliwościami mogą spotkać się pracownicy nie tylko działów finansowych, ale także informatycy i zewnętrzni dostawcy rozwiązań księgowych, bez których uruchomienie wymaganych procesów jest niemożliwe.

W części drugiej nastąpiła prezentacja tematu szczególnie ważnego dla przedsiębiorców – kontroli podatkowej „od kuchni”. Po przekazaniu danych statystycznych prowadząca wykład – dr Anna Wojciechowska – doradca podatkowy, partner w Solveo, ekspert BCC ds. sporów podatkowych, budowania strategii podatkowych i raportowania schematów podatkowych, przeszła do omówienia konkretnych przykładów kontroli, jakie mogą spotkać każdego przedsiębiorcę. Pokazała, jakie działania firmy są zobligowane podjąć, aby takie kontrole przebiegły sprawnie, a także zwróciła uwagę na liczne niuanse, które na każdym etapie takiej kontroli mają kluczowe znaczenie dla jej dalszego przebiegu.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem co tylko potwierdza, że potrzebne jest uruchomienie platformy wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, gdzie możliwe będzie dzielenie się spostrzeżeniami i wzajemnie wspieranie w zawiłościach przepisów podatkowych.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL