Spotkanie Przewodniczącego Grupy Pracodawców EKES, Stefana Malli, z szefami organizacji pracodawców w Polsce

26.06.2024

26 czerwca w siedzibie Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w Warszawie odbyło się spotkanie Przewodniczącego Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli, Stefana Malli,  z szefami reprezentatywnych organizacji pracodawców w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie polskiej delegacji w EKES, reprezentujący interesy unijnych pracodawców.

Ze strony BCC w spotkaniu wzięli udział prezes ZP BCC i wiceprezes BCC dr Łukasz Bernatowicz oraz członek EKES Krzysztof Ostrowski. 

Przewodniczący Mallia przybył do Polski w związku ze zbliżającą się Polską Prezydencją, która rozpocznie się 1 stycznia 2025 r. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji na temat sytuacji gospodarczej Polski, ze szczególnym naciskiem na problemy polskich przedsiębiorców, którą przedstawił profesor Witold Orłowski.  Następnie dyskutowano na temat potencjalnych opinii rozpoznawczych, jakie EKES będzie opracowywał na prośbę Polskiej Prezydencji, a które są w zainteresowaniu polskich przedsiębiorców.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL