Spotkanie w Energetycznym Klastrze Oławskim

04.12.2023

22 listopada w Energetycznym Klastrze Oławskim miało miejsce spotkanie Loży Dolnośląskiej Business Centre Club. Kanclerz Loży, Marek Woron, oraz gospodarz miejsca, prezes Promet-Plast, Andrzej Jeżewski, serdecznie powitali zgromadzonych gości.

W pierwszej części spotkania uczestnicy mieli okazję do eksploracji kompleksu Klastra pod czujnym okiem przewodnika. Ekspert dzielił się głęboką wiedzą na temat nie tylko samej budowy, ale i złożoności funkcji poszczególnych źródeł energii. Dowiedzieliśmy się, jak produkuje się zielony wodór w elektrolizerze na terenie zakładu, oraz jak funkcjonują bateryjne magazyny energii. Zwiedziliśmy także turbiny wiatrakowe o różnej mocy.

W drugiej części spotkania uwaga skupiła się na wykładzie Andrzeja Jeżewskiego, który dzielił się ideą przyświecającą mu przy zakładaniu Klastra. Omówił koncepcję inteligentnego zastosowania energii odnawialnej w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego, korzystając z najnowocześniejszych technologii. Przedstawił praktyczne rozwiązania w agrotechnologii i nowoczesnym rolnictwie, mające na celu wspieranie zrównoważonego środowiska i poprawę jakości życia ludzi. Dodatkowo, zaprezentował plany rozbudowy Klastra o kinetyczny magazyn energii, co stanowi rewolucję na skalę światową.

Kolejnym prelegentem był prof. Tadeusz Trziszka, prezes Dolnośląskiej Zielonej Doliny, który przedstawił plany i omówił współpracę z Oławskim Klastrem Energetycznym pod kątem łączenia nauki i biznesu.

Spotkanie nie tylko dostarczyło informacji, ale także było źródłem inspiracji, prezentując zupełnie nowatorskie rozwiązania, które kształtować będą przyszłość. Po oficjalnej części nie zabrakło czasu na nieformalne rozmowy, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i wymianę wiedzy.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL