Spotkanie minister Olgi Semeniuk z prezesem Janem Szynaką

01.07.2022

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyło się spotkanie wiceminister Olgi Semeniuk oraz przedstawicieli ministerstwa z członkiem i ekspertem BCC, prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Janem Szynaką.

Celem spotkania było omówienie bieżącej, trudnej sytuacji polskich producentów mebli oraz wspólne wypracowanie konstruktywnych rozwiązań, mających na celu przywrócenie stabilnej pozycji polskiej branży meblowej na świecie. Będąca swoistym motorem napędowym krajowej gospodarki polska branża meblowa, zmaga się obecnie z wieloma problemami, których skutkiem jest drastyczny, oscylujący w granicach od 40% do 50% spadek zamówień. Zaprezentowane podczas spotkania przez prezesa Szynakę najważniejsze problemy, z którymi zmagają się polscy producenci mebli były doskonale znane wiceminister Oldze Semeniuk i jej współpracownikom. Dzięki temu udało się wypracować wiele istotnych propozycji rozwiązań, które przy doskonałej współpracy Ministerstwa Rozwoju i Technologii z innymi resortami będą mogłyby być szybko wprowadzone w życie. Podjęte wspólnie działania pomogą polskiej branży meblowej, zatrudniającej obecnie ponad 202 tys. pracowników, przetrwać ten trudny czas i pozostać wiarygodnym i konkurencyjnym na globalnym rynku meblowym parterem biznesowym.

Prezes Jan Szynaka wyraził uznanie i podziękował minister Oldze Semeniuk oraz jej zespołowi za życzliwe przyjęcie zgłoszonych postulatów, wyrażoną chęć ich sukcesywnego wdrażania oraz zadeklarowaną pomoc przy ich realizacji. Wieloletnia, dobra współpraca Ministerstwa Rozwoju i Technologii z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli i całą branżą meblową, pozwoliła przygotować wieloetapowe rozwiązania, które po wdrożeniu pomogą przetrwać polskiej branży meblowej ten trudny czas i zachować wypracowaną przez lata na globalnym rynku meblowym tożsamość godnego reprezentanta krajowej gospodarki. Uczestnicy spotkania wspólnie wyrazili nadzieję, że dzięki podjętym działaniom polskie meble, będące synonimem najwyższej jakości i nowoczesnego designu, mają ogromną szansę i potencjał by ponownie stać się produktem numer jeden, gwarantującym rozpoznawalność Polski i polskiej myśli technologicznej na świecie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL