„Sukcesja – co to znaczy i czy fundacja rodzinna to zawsze najlepsze rozwiązanie?”

04.05.2023

22 maja br. wchodzi w życie ustawa o fundacji rodzinnej, która umożliwi przedsiębiorcom zapewnienie wielopokoleniowej trwałości biznesu rodzinnego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie sygnalizują właściciele firm rodzinnych, Loża Gdańska BCC wraz z Partner Firmą PwC w dniu 24 kwietnia zorganizowała spotkanie na temat „Sukcesja – co to znaczy i czy fundacja rodzinna to zawsze najlepsze rozwiązanie?”

Prowadzący spotkanie, eksperci PwC Katarzyna Karpiuk i Jacek Pawłowski wyjaśnili pojęcie sukcesji i fundacji rodzinnej. Wskazali, w jaki sposób zapewnić trwałość biznesu na pokolenia, przekazać władzę i własności, ustalić zasady zarządzania biznesem, jak zachować rodzinny charakter biznesu. Przedstawione zostały narzędzia, jakie obowiązują dziś, a jakie obowiązywać będą po założeniu fundacji rodzinnej wraz z kosztami utrzymania struktury. Przedstawiono przebieg procesu sukcesji od zbadania potrzeb właścicieli i członków rodziny dotyczące strategii, po uzgodnienie i spisanie zasad oraz opracowanie harmonogramu działań prawnych, by finalnie wypracować skuteczny model projektu sukcesyjnego. Co wielokrotnie podkreślali eksperci, każdy wypracowany model może się dezaktualizować, dlatego istotnym jest okresowa jego weryfikacja, by zapewnić stabilność prowadzenia działalności i ciągłości wielopokoleniowych interesów.

W spotkaniu uczestniczyli Członkowie Loży Gdańskiej BCC głównie reprezentanci średnich i dużych firm rodzinnych z regionu Pomorza. Liczymy, że zdobyte informacje przełożą się na zbudowanie silnych, wielopokoleniowych marek rodzinnych.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL