„Sytuacja w Polsce i Europie w świetle konfliktu zbrojnego na Ukrainie” w Loży Świętokrzyskiej BCC

31.05.2023

30 maja w Kielcach odbyło się spotkanie Loży Świętokrzyskiej BCC, poświęcone głównie sytuacji w Polsce i Europie w świetle konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Na spotkaniu obecni byli zaproszeni goście: gen. Mieczysław Bieniek – ekspert ds. wojskowości, były doradca Ministra Obrony Narodowej oraz Barbara Skuza – dyr. finansowy Centrum Usług Medycznych „Zdrowie”, przedstawicielka Loży Świętokrzyskiej BCC w Komitecie Monitorującym program regionalny  Fundusze Europejskie Dla Świętokrzyskiego.

Spotkanie rozpoczął Andrzej Mochoń, kanclerz  Loży Świętokrzyskiej BCC, który powitał gości oraz pozostałych uczestników, a następnie oddał głos Barbarze Skuzie, która przekazała informacje dotyczące sytuacji w zakresie projektu prozdrowotnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Poinformowała ona m.in. o zmianie daty ogłoszenia konkursu obejmującego ww. program z uwagi na konieczność jego konsultacji w Komitecie Monitorującym. Prosiła też członków, którzy nie przekazali ankiet ze wstępnymi danymi firm, o ich przesyłanie.

Następnie A. Mochoń oddał głos gen. M. Bieńkowi, który w swym wystąpieniu przekazał informacje dot. potencjału Ukrainy w zakresie ważnym dla konfliktu zbrojnego, zdefiniował pojęcie wojny hybrydowej, omówił różne warianty zakończenia wojny na  Ukrainie, kluczowe wskaźniki decydujące o międzynarodowej randze państw oraz wskazał na zagrożenia cybernetyczne istniejące we współczesnym świecie. Po wystąpieniu gen. M. Bieńka uczestnicy zadali mu szereg pytań. Dotyczyły one m.in. obaw o włączenie się do konfliktu rosyjsko-ukraińskiego Białorusi w związku z sytuacją zdrowotną prezydenta Łukaszenki oraz stopnia zabezpieczenia Polski przed agresją ze strony Rosji. Pytano też o najbardziej dramatyczne przeżycia gościa, czy o ryzyko związane ze skokami spadochronowymi.

W ramach spraw różnych poinformowano członków o uzyskaniu przez Chemar-Rurociągi tytułu Ambasadora Polskiej Gospodarki, zaproszono uczestników spotkania na targi Sacro-Expo i wydarzenie dla miłośników motoryzacji – Dub It Festiwal. Uczestnicy zostali również poproszeni o przesłanie danych o firmach, potrzebnych do sporządzenia kompendium wiedzy o członkach Loży Świętokrzyskiej BCC.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL