Szczyt Klimatyczny TOGETAIR

15.04.2024

W dobie nadchodzących zmian związanych z ochroną środowiska, przemyślane strategie podejmowane na rzecz zrównoważonego rozwoju mają kluczowe znaczenie dla przyszłości naszej planety. Okazją do ich wypracowania będzie  zorganizowany pod patronatem Business Centre Club Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024. To V edycja największego wydarzenia ekologicznego w Polsce, która po raz kolejny połączy przedstawicieli ze świata biznesu, administracji, NGO-sów i uczelni wyższych. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się już 22-23 kwietnia w najwyższym europejskim budynku VARSO PLACE/VARSO TOWER w Warszawie. 

Tegoroczny, jubileuszowy TOGETAIR został objęty patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Całe wydarzenie otworzy Minister Klimatu i Środowiska – Paulina Hennig-Kloska.

Swój udział w dyskusjach potwierdzili między innymi Wicepremier, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska Nałęcz, Minister Tomasz Siemoniak oraz Kierownictwo Ministerstwa Klimatu i Środowiska Ministrowie Anita Sowińska, Krzysztof Bolesta, Krzysztof Galos. Na wydarzeniu będą organizacje międzynarodowe takie jak agenda ONZ UNEP/GRID, Europejski Bank Inwestycyjny, Parlament Europejski oraz Ambasada USA.

V edycji Szczytu towarzyszyć będzie niezwykła oprawa – TOGETAIR odbędzie się w tym roku w wyjątkowym miejscu – imponującej przestrzeni VARSO PLACE oraz VARSO TOWER, który jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

 

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 już niebawem

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR to cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie platformy służącej wymianie idei, współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięciu celów klimatycznych oraz wspieraniu ambitnych, racjonalnych ekonomicznie i społecznie inicjatyw polskiej polityki klimatycznej. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei. Tegoroczna edycja po raz kolejny stanie się areną wymiany myśli, doświadczeń i eksperckich rekomendacji.

Wspólna wizja, plan działania i finanse to szansa, dzięki której europejska i krajowa gospodarka oraz społeczeństwo mogą osiągnąć stabilny rozwój i bezpieczeństwo. Ma to szczególne znaczenie w dobie licznych wyzwań, jakie stoją przed przyszłością nasze planety. Czas dynamicznych zmian niesie ze sobą konieczność wypracowania odpowiednich rozwiązań. Istotna jest nie tylko ewaluacja skutków podejmowanych w tym zakresie inicjatyw, ale także umiejętne kształtowanie polityki ochrony środowiska przy wsparciu innowacyjnych metod i przemyślanych strategii. To właśnie ten aspekt stał się tematem przewodnim CLIMATE CARE – jednej z trzech scen utworzonych w ramach Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024.

Obok dwóch scen tematycznych – BUSINESS CONNECT i FUTURE COOPERATION – to właśnie scena CLIMATE CARE podejmie ekologiczny aspekt wyzwań i możliwości związanych ze wspólnym działaniem dla klimatu, środowiska i racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Na co mogą liczyć uczestnicy dwudniowego wydarzenia, które zaplanowano na 22-23 kwietnia w Warszawie?

 

Dwa dni, jeden cel – CLIMATE CARE

Zgodnie z ideą wydarzenia, misją organizatorów jest  budowanie relacji, które pomogą lepiej zadbać o klimat i środowisko, a także wspólne działanie dla lepszej przyszłości. Potencjał, jaki niesie ze sobą ekspercka wiedza i umiejętne wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań to tematy, które staną się fundamentami sceny poświęconej kwestiom ekologicznym. Podczas pierwszego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024 poruszone zostaną m.in. istotne kwestie Gospodarki Obiegu Zamkniętego, aspekty dotyczące unijnych zmian związanych z dążeniem do neutralności klimatycznej czy dekarbonizacji. Nie zabraknie także okazji do dyskusji na tematy związane z ekologicznymi środkami transportu czy redukcją emisji spalin. Eksperckie grono poświęci również uwagę oraz klimatycznej rewolucji w branży budowlanej.

Kolejny dzień debat toczących się na scenie CLIMATE CARE rozpoczną m.in. dyskusje w ramach panelu inauguracyjnego dotyczącego smogu. W tym dniu zaproszeni goście podejmą także kwestie związane z termomodernizacją budynków, rolą zielonego ładu w rolnictwie i przetwórstwie żywności czy umiejętnym zarządzaniem zasobami oraz surowcami. Nie zabraknie także eksperckiego głosu na temat ochrony bioróżnorodności. Ze szczegółami oraz agendą tegorocznej edycji Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024 można zapoznać się na stronie organizatora: https://togetair.eu/agenda/.

 

Okrągły stół, gorące krzesła i wiele więcej

Forma dwudniowego wydarzenia, które stanie się doskonałą okazją do podjęcia wielu kluczowych z punktu widzenia ekologii tematów, nie ograniczy się jednak do merytorycznych prelekcji. Podobnie jak w minionym roku, uczestnicy Szczytu Klimatycznego TOGETAIR będą mogli wysłuchać także key note’ów i dynamicznych power speech’y. Wydarzeniu towarzyszył będzie również potok społeczny, prowadzony w postaci okrągłych stołów, a zaproszeni goście zasiądą na gorących krzesłach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i rekomendacjami w kluczowych tematach poruszanych podczas wydarzenia.

Łącząc polskie, europejskie i międzynarodowe podmioty, w szczególności administrację rządową i samorządową, instytucje naukowe, biznes, NGO-sy oraz media, TOGETAIR tworzy przestrzeń do wymiany idei i współpracy na rzecz ochrony środowiska. Udział w tegorocznej edycji wydarzenia to krok w stronę wspólnych działań dla przyszłości planety.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL