Urtica Ukrainie

16.03.2022

Firmy członkowskie Business Centre Club aktywnie włączyły się w pomoc dla Ukrainy i jej obywateli. Dziś przedstawiamy działania firmy z Loży Dolnośląskiej.

W ramach pomocy Ukrainie w Urtice uruchomiona została skrzynka pocztowa pomocukrainie@urtica.pl, która ma na celu usprawnienie komunikacji w ramach spółki, do której spływają dziesiątki zapytań dot. zapotrzebowania na leki itp. Skrzynka obsługiwana jest na bieżąco. Realizowane są korzystne wyceny dla podmiotów mogących kupować leki, a także analizowane możliwości darowizn i innych form wsparcia.

Uruchomiony został także kanał pomocy wśród pracowników. Zatrudniamy pracowników z Ukrainy, którzy mogą liczyć na wsparcie i dobre serce pracowników z Urtiki. Pragniemy pomagać lokalnie, dlatego grupa służy do wymiany informacji o potrzebach i chęci pomocy wśród pracowników z Polski, którzy zdecydowali się przyjąć naszych wschodnich przyjaciół pod swój dach.

Pracownicy Urtiki dołączają się także do zbiórki finansowej DOZ. Założona została skarbonka Urtiki, do której dorzucić może się każdy, a zebrane fundusze zostaną przekazane na wybraną przez Fundację DOZ akcję humanitarną. Nasz urticzny zespół zdecydował, że w ramach Dnia Kobiet nie chcemy kwiatków, a zamiast tego prosimy naszych kolegów o wsparcie finansowe tej właśnie zbiórki charytatywnej – #kwiatkidlaUkrainy rozpoczynają promocję akcji w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Urtiki.

Urtica ściśle współpracuje ze spółkami Pelion w organizacji pomocy w ramach Grupy.

Fundacja Urtica Dzieciom zdecydowała się na przekazanie dochodu z 1% za rok 2022 (cel szczegółowy „pomoc dzieciom z Ukrainy) oraz dochodu z pracowniczych, comiesięcznych oświadczeń Payroll na rozszerzenie projektu Onkokonsultacji o język ukraiński. Onkokonsultacje to bezpłatne sesje terapeutyczne online z psychologami, które oferuje Fundacja Urtica Dzieciom dla dzieci chorych onkologicznie i ich bliskich. Planujemy uruchomić opcję w języku ukraińskim.

Niewyobrażalny jest dla nas lęk, przeżywany przez rodziców i dzieci chore, które w czasie leczenia znalazły się w obliczu wojny, która stała się ich kolejnym wrogiem. Wrogiem bezpośrednim, ale także wrogiem w walce o czas, który tak bardzo liczy się w przypadku leczenia onkologicznego dzieci. Poczucie bezpieczeństwa i stabilności dzieci chorych z Ukrainy i ich bliskich zostało obciążone do granic możliwości. Wiemy, że pierwsze maluchy z ukraińskich szpitali trafiły już do placówek, które jako Fundacja mamy pod swoją opieką. Dokładamy wszelkich starań, aby zauważać najpilniejsze potrzeby i wspierać najlepiej, jak to możliwe.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL