W BCC o Ukrainie

13.12.2023

Autorzy książki „Biznes – prawo Ukrainy dla polskich przedsiębiorców” Jaroslav Romanchuk i Andrij Romanchuk z Grupy Prawniczej EUCON spotkali się 12 grudnia z wiceprezesem BCC Maciejem Owczarkiem.

– Polscy przedsiębiorcy nie znają i nie rozumieją zasad prowadzenia biznesu w Ukrainie. Różnice w niektórych obszarach często są znaczące – podkreślił Jaroslav Romanchuk.

Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy w zakresie wsparcia polskich i ukraińskich relacji gospodarczych. Szczególną uwagę poświęcono sytuacji przewoźników, którzy od 6 listopada prowadzą protest na przejściach granicznych z Ukrainą. BCC i osiem innych organizacji zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorczości w stanowisku przyjęło w tej sprawie apel, w którym podkreślono, że problemy transportowe na granicy szkodzą polskiej racji stanu, w centrum której leży zdolność Ukrainy do odpierania rosyjskiej agresji.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC od samego początku rosyjskiej agresji wspierali obywateli i firmy z Ukrainy. Szczególną rolę odegrały w tym czasie loże Lubelska i Rzeszowska – przygraniczne loże BCC. W kwietniu 2022 r. prezydent Wołodymyr Zełenski został uhonorowany Złotą statuetką BCC, którą w imieniu prezydenta Ukrainy odebrał ówczesny ambasador Andrij Deszczyca.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL