W OPOLU O WYZWANIACH DLA DZIAŁÓW HR

25.05.2023

24 maja, w ramach HR-owej środy (cyklicznych, kwartalnych spotkań zespołu dyrektorów personalnych Loży Opolskiej BCC), w Hotelu De Silva w Opolu odbyła się mini konferencja „WYZWANIA DLA DZIAŁÓW HR”, zorganizowana przez Lożę Opolską BCC oraz firmę Weegree.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały dwa bloki tematyczne. Na pierwszy blok, przygotowany przez firmy Weegree i Apifonica Poland, złożyły się prezentacje:

Komunikacja jako podstawa miękkiego HR we współczesnych przedsiębiorstwach – panel tematyczny Moniki Majas (Weegree)

Jak badać postawy i predyspozycje, aby zespoły sprzedażowe sprostały biznesowym wyzwaniom w 2023 r. – panel tematyczny Ewy Szenk – Pomiernej (Weegree)

Jak zaoszczędzić kilka pracowniczych etatów dzięki automatyzacji? Case study Weegree – panel tematyczny Bartosza Malinowskiego (Apifonica Poland)

W bloku drugim znalazły się  następujące tematy:

Wybrane i kluczowe zmiany w kodeksie pracy – panel tematyczny przygotowany przez  mec. Marka Wockę i mec. Jagodę Komendę-Kołecką (Kancelaria prawna WBKS)

– Dochowanie prywatności pracowników – obowiązki w HR – panel tematyczny przygotowany przez Bożenę  Krawczuk (Kancelaria Bezpieczeństwa Informacji)

Po mini wykładach oraz dyskusjach dotyczących danego tematu, w drugiej części naszej mini konferencji do dyspozycji uczestników było 5 stołów „tematycznych” w części restauracyjnej Hotelu De Silva, przy których uczestnicy eventu – korzystając ze wsparcia wykładowców – w naszej sprawdzonej formule „business desk” szukali rozwiązań problemów z zakresu konkretnego tematu poruszanego w ramach bloków tematycznych. Gospodarzem każdego ze stołów byli wykładowcy-paneliści. Nie było konieczności stałej obecności przy danym stole – uczestnicy mogli się „miksować” i przechodzić od stołu do stołu. Niezależnie od tego, dyskusje toczyły się również w kuluarach.

Pierwszy raz spotkanie zostało zorganizowane takiej formule i udało się! Tym razem było ono przeznaczone dla szefów działów HR w ramach działającego już kilkanaście lat zespołu. W następnej kolejności zorganizujemy podobne spotkanie dla innego zespołu lub dla członków Loży.

Kolejny nowy, autorski  i wartościowy projekt dokładamy do portfolio Loży Opolskiej BCC i jeszcze raz dziękujemy autorom prezentacji oraz wszystkim uczestnikom!

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL