Warsztaty o raportowaniu ESG dla członków Loży Gdańskiej BCC

02.12.2022

23 listopada 2022 r. w formule online odbyły się warsztaty dotyczące raportowania ESG, zorganizowane dla członków Loży Gdańskiej BCC. W wydarzeniu udział wzięły dwie ekspertki z firm członkowskich BCC z Loży Gdańskiej: Ewa Latkowska, przedstawicielka firmy Flex Poland oraz Agnieszka Janovic-Żelazna, przedstawicielka firmy PwC.

Spotkanie rozpoczął kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki, przybliżając temat raportowania ESG i jego istotę dla przedsiębiorców, a także poinformował o współpracy BCC z SGH w Warszawie właśnie w tym zakresie. Po krótkim wstępie swoją prezentację przedstawiła Agnieszka Janowic-Żelazna, ekspertka PwC w zakresie raportowania pozafinansowego. Podczas wystąpienia uczestnicy dowiedzieli się, czym jest ESG i co właściwie oznacza dla przedsiębiorców. Prowadząca dokładnie przedstawiła szeroki zakres zagadnień, jaki ESG obejmuje
(mi.in. kwestie środowiskowe, społeczne czy ład korporacyjny), a także odpowiedziała na pytanie, dlaczego uwzględnienie tej inicjatywy w modelu biznesowym jest tak bardzo istotne. W dalszej części Agnieszka Janowicz-Żelazna omówiła bardzo szczegółowo terminy, jakie obowiązują przedsiębiorców we wdrażaniu ESG w zarządzanych przez nich organizacjach.

Druga prelegentka Ewa Latkowska, ekspertka Flex Poland, w swoim wystąpieniu pokazała, jak wygląda raportowanie ESG od strony praktycznej, wykorzystując w tym celu raport firmy Flex Poland, która od wielu lat ma wdrożone obowiązujące w związku z ESG zasady. Dzięki temu uczestnicy mieli okazje zobaczyć, jak wiele informacji należy pozyskać już teraz, aby w momencie wejścia w życie przepisów mieć już przygotowane dane niezbędne do prawidłowego raportowania.

Na koniec warsztatów uczestnicy mogli zadawać pytania związane z procesem wdrażania raportowania ESG w swoich przedsiębiorstwach. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co świadczy o konieczności kontynuowania tematu ESG wśród przedsiębiorców i osób odpowiedzialnych za tę tematykę w ich organizacjach.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL