Webinar CRIDO o tematyce KSeF update – nowy projekt ustawy o obligatoryjnym KSeF już jest!

21.03.2023

Zapraszamy do udziału w najbliższym webinarze CRIDO o tematyce KSeF update – nowy projekt ustawy o obligatoryjnym KSeF już jest!, który odbędzie się w czwartek 23 marca br. w godzinach 11:00 – 12:00.

15 marca na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został kolejny projekt ustawy dotyczący obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur.

Jak wynika z doniesień rządowych, został on już przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów, co oznacza, że zapewne w krótkim czasie zostanie skierowany do prac parlamentarnych. Można więc zaryzykować twierdzenie, że proces legislacyjny w kontekście KSeF wchodzi w ostatnią i decydującą fazę.

Poniżej zagadnienia, które zostaną omówione podczas spotkania:

  • Dalsze etapy ścieżki legislacyjnej i nowa data wejścia w życie KSeF
  • Wyłączenie z KSeF niektórych typów transakcji i niektórych grup podatników
  • Liberalizacja kar za niestosowanie KSeF
  • Tryb offline, czyli rozwiązanie pozwalające na czasowe niekorzystanie z KSeF w przypadku awarii po stronie podatnika
  • Korekty faktur w KSeF
  • Zmiany dotyczące kursu walutowego stosowanego na fakturach wysyłanych do KSeF

Celem webinarium będzie również zebranie pytań, jakie nasuwają się Państwu w związku z przygotowaniami do KSeF i podzielenie się naszymi doświadczeniami w tym zakresie. W najbliższym czasie, w ramach kolejnego etapu dialogu z Ministerstwem Finansów, planujemy przedstawić urzędnikom listę pytań i wątpliwości, które wymagają pilnego zaadresowania w ramach przepisów technicznych do ustawy.

Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże Państwu w zaplanowaniu działań, pozwalających na właściwe przygotowanie Państwa firmy do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Zarejestruj się już dziś >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL