Wedel: „Z przyjemnością dla przyszłości”

24.06.2022

Firma członkowska BCC – E. Wedel opublikowała raport CSR, zgodny ze standardem GRI. Jego tytuł, „Z przyjemnością dla przyszłości”, odzwierciedla perspektywiczne spojrzenie i zaangażowanie na rzecz dobrostanu przyszłych pokoleń i stanowi kolejny krok w kierunku realizowanego konsekwentnie rozwoju biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Eksperci i pracownicy Wedla poruszyli w raporcie kwestie m.in. związane z:

· Przyjemność z Rozwoju

· Przyjemność z Natury

· Przyjemność z Pracy

· Przyjemność dla Społeczeństwa i Wspólnot Lokalnych

Publikacja jest nie tylko podsumowaniem dotychczasowych inicjatyw Wedla w obszarze zrównoważonego rozwoju, ale także zobowiązaniem do dalszego, aktywnego działania z myślą o interesariuszach wewnętrznych, a także o partnerach biznesowych oraz społecznych.

W obliczu wyzwań, jakie stawiają rynek i konsumenci, kluczowym aspektem, na który firma kładzie nacisk jest odpowiedzialność.

„Publikacja raportu stanowi naszą deklarację dalszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dla firmy z ponad 170-letnim stażem nie ma rzeczy niemożliwych! Aby hasło raportu „Z przyjemnością dla przyszłości” nabrało realnego kształtu, wspólnie z Fundacją Dotlenieni posadzimy pod Warszawą 2 hektary lasu, który będzie służył przyszłym pokoleniom. Dorosły las o takiej powierzchni każdej doby wyprodukuje ok. 1 400 kg tlenu, co zaspokoi zapotrzebowanie dla ok. 5 000 osób, a każdego roku pochłonie ok. 7 200 kg CO2!” – czytamy w komunikacie.

Wedlowski raport CSR oraz więcej informacji o tym jak włączyć się w świętowanie jego premiery i przyczynić się do posadzenia kolejnych drzew, można znaleźć na stronie Wedla.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL