Wiarygodność psują spory
13.05.2011
Krzysztof Żukowski
- To było znakomite spotkanie – mówili przedsiębiorcy. Krzysztof Pietraszkiewicz, Rafał Rutkowski, prezes PKS  Białystok; Krzysztof Żukowski, kanclerz Loży; Krzysztof Szostak, prezes Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego, fot. BCC

– To było znakomite spotkanie – mówili przedsiębiorcy. Krzysztof Pietraszkiewicz, Rafał Rutkowski, prezes PKS Białystok; Krzysztof Żukowski, kanclerz Loży; Krzysztof Szostak, prezes Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego, fot. BCC

Na zaproszenie Loży Białostockiej z przedsiębiorcami z Podlasia spotkał się Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Rozmawiano przede wszystkim o gospodarce, szczególnie o problematyce bankowej.

– Żyjemy w okresie szczególnym, bowiem tak naprawdę nikt nie wie czy globalnie występujący kryzys już minął, a jeżeli nie, to kiedy to nastąpi – mówił K. Pietraszkiewicz. –  Ale też przyzwyczajamy się do niego, traktujemy jako normalny stan; nam w Polsce jest łatwiej, bo jesteśmy uznawani przez rynki finansowe za kraj bardziej stabilny niż inne.

Taka opinia pomaga w sięganiu po zewnętrzne źródła finansowania, a przecież jest to trudny okres na uzyskanie kredytowania. Naszą wiarygodność psują ciągłe wewnętrzne spory, co może doprowadzić do strat finansowych liczonych w miliardach. Polski sektor bankowy jest bardzo stabilny, ale w najbliższym czasie musimy zrobić wszystko, aby zwiększyć jego zamożność. Mocne instytucje finansowe są filarem rozwoju gospodarki. Ważnym elementem jest też polska bankowość internetowa, uznawana za najbezpieczniejszą na świecie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL