Wieczór w teatrze

22.11.2022

17 listopada członkowie Loży Warszawskiej Business Centre Club spotkali się w Teatrze Muzycznym Roma na jednym z najlepszych spektakli tego sezonu – Nowy Jork. Prohibicja.

Repertuar amerykańskiego swingu i bluesa posłużył do stworzenia portretu Nowego Jorku i jego mieszkańców z czasów prohibicji. W wyjątkowy sposób pokazany został pełen przekrój społeczeństwa, beneficjenci i ofiary „amerykańskiego snu”, gangsterzy, politycy, policjanci, dziewczyny marzące o karierze. W scenariuszu wykorzystane zostały zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie do spektaklu piosenki, nawiązujące do stylu epoki. Nie była to jednak wyłącznie podróż retro, lecz współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją.

W wyśmienitych nastrojach po spektaklu spotkaliśmy się z odtwórczynią głównej roli – Katarzyną Zielińską, wręczyliśmy jej kwiaty, złożyliśmy gratulacje i zaprosiliśmy ją do nowej siedziby Klubu na spotkanie Loży Warszawskiej BCC. Należy też zwrócić uwagę na znakomite role Magdaleny Smalary, Kacpra Kuszewskiego i Marcina Przybylskiego.

 

Specjalne podziękowania składamy Danucie Jakubowskiej za inspirację i pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego spotkania.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL