Witamy w BCC firmę Faktoria Sp. z o.o. z Loży Małopolskiej

22.06.2022

Do grona firm członkowskich Loży Małopolskiej BCC dołączyła firma Faktoria Sp. z o.o., którą reprezentuje Jerzy Dąbrowski, wiceprezes Zarządu Faktoria Sp. z o.o. Rekomendacji przystąpienia do BCC udzielił Lukas Jeznach, Co-Founder firmy Ergonome Sp. z o.o.

Faktoria Sp. z o. o., która jest częścią grupy Nest Bank, powstała, aby wspierać głównie małych i średnich, ale także większych przedsiębiorców, zapewniając im płynność finansową oraz zabezpieczenie w transakcjach handlowych. Faktoria to połączenie elastycznego fintechu o silnych fundamentach bankowych z najlepszymi doświadczeniami faktoringu w tradycyjnej formule. Faktoring to kluczowy produkt w ofercie firmy, niemniej jednak jednym ze sztandarowych rozwiązań oferty jest także FPAY tj. obsługa płatności odroczonych na platformach sprzedażowych e-commerce, która pozwala płacić za zakupy firmowe w szybkim onlinowym procesie wyzwalanym poprzez kliknięcie jednego przycisku. Punktem wyjścia dla stworzenia marki Faktoria były liczne rozmowy z przedsiębiorcami i próba zrozumienia ich potrzeb. Propozycja Faktorii jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi codziennie musi mierzyć się polski biznes zarówno w czasach prosperity jak i spowolnienia gospodarczego. Faktoria jest członkiem Polskiego Związku Faktorów, gdzie aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększania świadomości wagi właściwego zarządzania należnościami i zobowiązaniami w firmie tak, aby całe łańcuchy dostaw były drożne bez względu na stan otoczenia gospodarczego.

Jerzy Dąbrowski, wiceprezes zarządu Faktoria Sp. z o.o., z branżą faktoringową związany od 2002 roku. Ostatnio jako prezes zarządu i dyrektor generalny Bibby Financial Services w Polsce oraz wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów. Wcześniej zarządzał Departamentem Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium SA. Był też związany z grupą Pekao i Bankiem Raiffeisen. Prywatnie zaangażowany w rzemiosło piwowarskie, podziela radości i troski niewielkich przedsiębiorców. Aktywnie zaangażowany w debatę publiczną na temat szeroko pojętego zarządzania należnościami i zobowiązaniami w firmach, jak również zmian ustawowych dotyczących zakazów cesji wierzytelności. Absolwent Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie przez 4 lata był również pracownikiem naukowym w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Serdecznie witamy w gronie Business Centre Club!

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL