Wojewoda Krzysztof Komorski w Loży Lubelskiej BCC O KPO i relacjach gospodarczych z Ukrainą

28.02.2024

Wojewoda Krzysztof Komorski był gościem Loży Lubelskiej Business Centre Club. Rozmawialiśmy o szansach rozwojowych regionu, sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej i dialogu z przedsiębiorcami. Podczas spotkania poruszano również temat środków z Krajowego Planu Odbudowy, które niebawem trafią do Polski.

– Mam nadzieję i głębokie przekonanie, że pieniądze z KPO pozwolą wygenerować rozwiązania, które pomogą naszym przedsiębiorcom w związku ze wszystkim tym, co wynika z sytuacji za naszą wschodnią granicą – powiedział wojewoda Krzysztof Komorski.

Dużo uwagi zajęła dyskusja na temat polsko-ukraińskich relacji gospodarczych. Obecny na spotkaniu Stanisław Adamiak, konsul honorowy Ukrainy, podkreślił potrzebę stałego dialogu pomiędzy przedsiębiorcami i instytucjami wsparcia biznesu z obu krajów.

– Rząd realnie wspiera przedsiębiorców w powrocie do normalnej konkurencyjności, dziś jest w tym zakresie dysproporcja spowodowana oczywiście sytuacją wojny. Powinniśmy stwarzać narzędzia i rozwiązania, które pobudzą polską przedsiębiorczość, ale też zbudują naturalne gospodarcze relacje między oboma krajami.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL