Wojna Rosji z Ukrainą – skutki wojny dla gospodarki europejskiej i światowej

31.10.2022

Kolejne spotkanie z cyklu „Pytam, więc jestem” organizowanego przez Lożę Warszawską Business Centre Club z udziałem gościa specjalnego gen. Leona Komornickiego – Członka Rady Organizatorów BCC, odbyło się 25 października w Restauracji BI BA BO, w oryginalnej scenerii Hotelu TEATRO na Nowym Świecie.

Podczas spotkania dyskutowaliśmy na temat skutków wojny na Ukrainie dla gospodarki europejskiej i światowej. Uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania o wpływ konfliktu na bezpieczeństwo Europy i Polski. Generał Komornicki ocenił dotychczasowy przebieg działań na froncie, dzieląc przebieg walk na poszczególne etapy. Dowiedzieliśmy się również, iż wojna w najbliższym czasie może ulec zamrożeniu, ze względu na porę roku, na czym niewątpliwie zależy armii rosyjskiej.

Czas niestety działa na niekorzyść państwa ukraińskiego, które obecnie znajduje się dopiero w drugiej fazie strategicznej wojny obronnej. Ważnym aspektem jest ciągłe i systematyczne dosyłanie uzbrojenia ze strony Zachodu, a nie w formie „skokowej”, jak to miało miejsce do tej pory – podkreślił generał Komornicki. Zaznaczył on również, iż obecny konflikt, na tym etapie, można już nazwać wojną światową.

Drugie spotkanie z generałem cieszyło się dużym zainteresowaniem Klubowiczów. Żywe dyskusje i pytania nie miały końca, w związku z czym zapowiedzieliśmy kolejną, już trzecią odsłonę spotkania z naszym gościem.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL