XVIII spotkanie Klubu HRBP w Gdańsku

16.03.2021

Funkcjonujący przy Olivia Business Centre Klub HRBP, którego Loża Gdańska BCC jest aktywnym partnerem, w czwartek 11 marca br. zorganizował kolejne już, osiemnaste spotkanie poświęcone tematyce HR. Gościem specjalnym wydarzenia była dr Aneta Chybicka, psycholog i coach biznesu, właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Culture4grow. W wystąpieniu towarzyszyła jej Ewa Latkowska z firmy Flex oraz Paulina Gorska reprezentująca firmę Intel.

Główna prelegentka spotkania od lat prowadzi projekty skupiające się m.in. na obszarze rozwoju osobistego, kreatywności, podnoszenia jakości życia. Podczas spotkania skupiła się na wskazówkach dla uczestników, prowadzących do odnalezienia szczęścia w czasach pandemii.

W dalszej części spotkania Paulina Gorska omówiła metodykę i sposób działania firmy Intel w czasie pandemii. Rozpoczęła od nowych wyzwań, które pojawiły się w związku epidemią, takich jak np. praca zdalna, budowanie relacji między pracownikami czy rozwój menedżerów, zespołów i poszczególnych pracowników w nowych warunkach. Ciąg dalszy prezentacji to opis sytuacji w firmie przed pandemią oraz przedstawienie rozwiązań zastosowanych w celu przeorganizowania pracy w system tak samo efektywny jak uprzednio. Pojawiły się w niej również aspekty związane ze zmianą systemu pracy przedstawione z punktu widzenia pracowników. W podsumowaniu wystąpienia Aneta Gorska omówiła plany firmy na najbliższą przyszłość związane z zarządzaniem talentem i strategiami wynagrodzenia.

Ostatnia część spotkania to wystąpienie Ewy Latkowskiej Dyrektor HR z firmy Flex, na temat „Pandemia – wyzwanie, które przyniosło nowe rozwiązania – perspektywa firmy produkcyjnej”. Przedstawiono tu szereg aspektów dostosowania systemu pracy zarówno biurowej jaki i w samym zakładzie produkcyjnym, które firma Flex zastosowała w celu utrzymania ciągłości funkcjonowania. Wśród nich pojawiły się również systemy i rozwiązania, które mimo wyzwań związanych z sytuacją pandemiczną umożliwiają i wspierają dalszy rozwój pracowników.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL