WYNIKI XXII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku 

08.04.2024

 

Za nami wyjątkowe zgłoszenia książek, zabawek, gier, miejsc przyjaznych dzieciom oraz pełne emocji obrady kapituły, która wyłoniła najlepszych z najlepszych. Organizowany pod patronatem Business Centre Club konkurs Świat Przyjazny Dziecku to projekt, który wspiera rodziców i pomaga im w coraz lepszym wyborze produktów dla ich dzieci. W obecnym czasie rynek obfituje w wiele propozycji zabawek, gier, książek dla dzieci, ale jak wybrać tę która będzie źródłem wartościowej wiedzy i rozrywki dla dziecka? Tutaj podpowiedzi możemy szukać pośród naszych wyjątkowych laureatów XXII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Tworzą oni, projektuję, piszą rzeczy dla dzieci, które wspierają ich rozwój, uczą, bawią, pomagają w lepszym rozumienie otaczającego ich świata. 

W tym roku ponownie kapituła postanowiła przyznać szczególne nagrody dla książek i zabawek za design. Mają one na celu podkreślić piękną estetykę wykonanych produktów.  Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku mieliśmy ponad 100 zgłoszonych firm, instytucji, wydawnictw, producentów zabawek, gier. Kapituła konkursu przyznała 125 nagród głównych, 39 wyróżnień i 2 narody za design. Konkurs Świat Przyjazny Dziecku tworzą firmy, które już od pierwszej edycji biorą udział w tym projekcie, ale towarzyszą nam również nowe, które po raz pierwszy są częścią Świata Przyjaznego Dzieciom. Tegoroczna edycja konkursu obfitowała w zgłoszenia, które m.in. wspierają edukację dzieci i młodzieży, ale też osoby z niepełnosprawnościami. 

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST ISTOTNY?

Udział w konkursie to nie tylko walor edukacyjny i możliwość prezentacji produktów.  Jest to jednak przede wszystkim realna pomoc – wsparcie, poprzez dokonanie opłaty konkursowej – codziennej pracy KOPD na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Dzięki pozyskanym  środkom możemy świadczyć:  

  • bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, 
  • diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie,
  • mediacje rodzinne, 
  • terapię psychologiczną dziecka i rodziny, 
  • porady prawne,  
  • porady psychologiczno-pedagogiczne, 
  • działania edukacyjne. 

 

Jeszcze raz pięknie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Niech świat będzie zawsze przyjazny dzieciom! 

Więcej informacji >>

 


 

Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny. 

Kontakt: Katarzyna Kyc-Dziarmaga, 691 964 159, k.kyc@kopd.pl

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL