Z Dekalogiem u polityków

26.05.2023

25 maja w ramach kampanii #PrzedsiębiorcaToTeżWyborca Prezes BCC Jacek Goliszewski, przewodniczący ZP BCC Łukasz Bernatowicz, w towarzystwie Przewodniczącego Federacji Przedsiębiorców Polskich Marka Kowalskiego oraz Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Marka Kłoczki, spotkali się z liderami ugrupowań opozycyjnych – Donaldem Tuskiem i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, by zaprezentować im postulaty Dekalogu Przedsiębiorcy.

 

 

Dekalog Przedsiębiorcy jest merytorycznym głosem polskich przedsiębiorców i punktem wyjścia do zmian w tak kluczowych obszarach jak m.in.: legislacja, system podatkowy, system emerytalny, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo. W tym skondensowanym dokumencie, będącym owocem licznych analiz i dyskusji, znajdują się również postulaty dotyczące czytelnego prawa, efektywnego dialogu społecznego, bezpiecznego rynku pracy, a także promocji i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw.

„Przekonujemy wszystkie siły polityczne, że 14% głosów w wyborach to głos, którego nikt nie powinien ignorować. Nasz „Dekalog przedsiębiorcy” to 10 obszarów, które wymagają pilnej poprawy, aby przedsiębiorcom i pracownikom żyło się lepiej” – powiedział Jacek Goliszewski, prezes BCC.

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z czołowymi politykami – będziemy o nich informować na bieżąco.

Tymczasem niezmiennie zachęcamy Państwa do podpisania petycji. W czerwcu przedstawimy rezultaty zbiórki podpisów, a w ciągu kilku miesięcy zaproponujemy obywatelskie projekty ustaw w każdym z obszarów „Dekalogu”.

 

Podpisz petycję >>

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL