Z wizytą w Rogalinie

02.11.2023

26 października odbyło się spotkanie Loży Dolnośląskiej i Wielkopolskiej w urokliwym Pałacu w Rogalinie.

Wydarzenie rozpoczęło się serwowanym poczęstunkiem kawowym, a następnie oczekiwaniem na przybycie zaproszonych gości w restauracji „Dwa Pokoje z Kuchnią”. Następnie wszyscy udaliśmy się do Muzeum, gdzie pod opieką przewodnika odkrywaliśmy tajemnice pomieszczeń pałacowych, w tym tych zazwyczaj niedostępnych dla zwiedzających. Odwiedziliśmy również wiernie odwzorowany gabinet londyński Edwarda Raczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Wspaniałym doświadczeniem było także odwiedzenie galerii obrazów stworzonej przez Raczyńskich, gdzie eksponowane są dzieła znakomitych malarzy, m.in. Jacka Malczewskiego.

Po zwiedzaniu mieliśmy przyjemność wysłuchania krótkiego, lecz niezwykle interesującego wykładu wygłoszonego przez naszego specjalnego gościa – profesora Mateusza M. Bieczyńskiego, który dzielił się swoją wiedzą na temat prezentowanych dzieł oraz ciekawostek z dziedziny historii sztuki.

 

W drugiej części spotkania przenieśliśmy się do restauracji, gdzie podczas obiadu mieliśmy okazję do rozmów, w doskonałym towarzystwie. Naszą obecnością zaszczycili nas profesor Waldemar Okoń oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu, któremu podlega placówka w Rogalinie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL