Zakończył się program Mentor Mix

19.06.2023

 

Studenci Politechniki Opolskiej przyglądali się, jak wygląda świat biznesu od kuchni, jak pracują ludzie, którzy odnieśli sukces. Brali także udział w szkoleniach, 9 studentów przez pół roku pracowało pod skrzydłami mentorów w pierwszej edycji organizowanego pod patronatem Business Centre Club programu „Mentor mix” na Politechnice Opolskiej.

– Za nami pierwsza edycja programu mentoringowego na naszej uczelni, w trakcie którego dziewięciu studentów pracowało z sześcioma mentorami. Wszyscy uczestnicy, zarówno mentorzy, jak i studenci podkreślają, że to był dla nich fantastyczny czas poświęcony na rozwój osobisty i zawodowy – informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

Pierwsza edycja programu mentoringowego „Mentor mix” na Politechnice Opolskiej trwała pół roku.

– W tym czasie nasi ambitni studenci spotykali się ze swoimi mentorami. To były spotkania w różnej formie: online, na gruncie prywatnym, w biurach, a nawet zagranicznych oddziałach firm. Niektórzy uprawiali razem sport, ponieważ proces mentoringowy można prowadzić w każdych warunkach, najlepiej takich, w których obie strony czują się komfortowo – wylicza Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

Niektórzy długo rozważali czy zapisać się do programu „Mentor mix”, inni podejmowali decyzję spontanicznie.

– Pomyślałam, że zapiszę się na szkolenie, o którym marzyłam i może przy okazji czegoś się jeszcze dowiem. Wyszło całkiem inaczej. Oprócz szkolenia marzeń, dużo pracowałam z panem Andrzejem. Zachęcam do udziału w programie, naprawdę warto – mówi Alicja Dreszer, studentka zarządzania i inżynierii produkcji, która współpracowała z Andrzejem Lepichem, prezesem zarządu spółek Alu-Pro Polska i Fenzi Polska, wiceprezesem zarządu BCC i kanclerzem Loży Opolskiej Business Centre Club.

Udział w programie „Mentor mix” był cennym doświadczeniem nie tylko dla studentów, ale również dla mentorów.

– Jestem na takim etapie w życiu, na którym chciałbym zacząć coś od siebie dawać. Jestem absolwentem Politechniki Opolskiej, mam doświadczenie w procesach mentoringu biznesowego. Byłem ciekawy, jak taki proces może wyglądać z osobami, które dopiero chcą wejść na rynek pracy. Poza tym w moim życiu pomogło mi bardzo wiele osób, dało dużo wiedzy i energii. Chciałbym podać to dalej – relacjonuje Andrzej Lepich. – Miałem pod opieką dwoje studentów. Pracowało nam się bardzo dobrze.

[źródło: Nowa Trybuna Opolska]

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL