„Zaplanuj podatki w 2021 roku”, czyli webinar Loży Gdańskiej BCC

10.02.2021

W partnerstwie z firmą członkowską Loży Gdańskiej BCC – SOLVEO Advisory sp. z o.o. – zorganizowano spotkanie, podczas którego rozmawiano o tym, jak zaplanować podatki w 2021 roku – zwłaszcza w obliczu licznych zmian legislacyjnych, jakie przyniósł przedsiębiorcom kolejny rok. Wydarzenie poprowadzone w formule on-line odbyło się przy współudziale Loży Koszalińskiej BCC i jej Członków.

Spotkanie poprowadzili eksperci – doradcy podatkowi z firmy członkowskiej SOLVEO Advisory, specjalizujący się m.in. w zagadnieniach z obszarów podatku CIT i VAT, cenach transferowych, a także ulgach, dotacjach i zwolnieniach.

Członkowie spotkania omówili ostatnie zmiany przepisów podatkowych. Nakreślono również główne ryzyka wynikające z nowych regulacji (w tym m.in. pakiet SLIM VAT, sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych czy strategię podatkową) oraz przedstawiono praktyczne wskazówki w kontekście rozliczeń podatkowych minionego roku podatkowego. Wśród poruszonych zagadnień były także te dotyczące cen transferowych i potencjalnych ryzyk w tym zakresie, jak również rozliczania pomocy uzyskiwanej z Tarcz Antykryzysowych i Polskiego Funduszu Rozwoju.

Eksperci wskazali, że rok 2021 to nie tylko nowe obowiązki w obszarach podatkowych, ale także wciąż istniejące szanse oraz możliwości skorzystania z ulg i dotacji. W tym zakresie przedstawiono uczestnikom spotkania m.in. wachlarz możliwości pozyskania dodatkowych środków z różnych programów (w tym unijnych).

Jak podkreśla Katarzyna Dobrzyniecka, Dyrektor Loży Gdańskiej BCC, temat webinarium spotkał się z zainteresowaniem Członków Loży, którzy licznie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL