Żegnamy Stanisława Kowalskiego – twórcę fundacji, filantropa i społecznika

04.08.2022

Zmarł Stanisław Kowalski, założyciel i wieloletni prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Sedeka. Filantrop, społecznik, człowiek niezwykle zaangażowany w niesie pomocy. Dziełem jego życia jest stworzenie w 1998 roku Fundacji Dzieciom, która niesie pomoc ponad 40 tysiącom dzieci chorych i z niepełnosprawnościami z całej Polski. Widząc ogrom potrzeb w 2009 roku powołał do życia kolejną organizację – Fundację Sedeka, która pomaga osobom dorosłym – chorym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Za społeczną postawę i zaangażowanie Stanisław Kowalski otrzymał wiele nagród i wyróżnień, wśród nich są m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal im. dr. Henryka Jordana, Medal Korczakowski, Medal „Przyjaciel Dziecka”, Medal „Zasłużony dla Niepełnosprawnych”, Medal „Serce za Serce, Order ECCE HOMO, nagroda im. św. Brata Alberta, medal „Milito Pro Christo”, tytuł „Lidera działalności charytatywnej w Polsce”, wyróżnienie „Lodołamacz 2011”, statuetką PFRON-u „Za Szczególne Osiągnięcia w Działaniach na rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością”. Dzieci przyznały mu Order Uśmiechu – wyróżnienie, które wysoko cenił.

Bardzo cieszył go Medal Solidarności Społecznej przyznany za społeczne zaangażowanie, wręczony podczas uroczystej Gali BCC w 2013 roku. Z Business Centre Club łączyły go wieloletnie stosunki propagujące ideę solidarności społecznej biznesu.

Będzie go nam wszystkim niezwykle brakowało, bo niewielu jest ludzi tego formatu. Pełnych empatii, zrozumienia, akceptacji i natychmiast przekuwających idee w czyn. Prezes Stanisław Kowalski – zdążał z pomocą.

 

Żegnamy Stanisława Kowalskiego – twórcę Fundacji, filantropa i społecznika

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL